Pracownia USG

Pracowania diagnostyczna USG wyposażona jest w wysokiej jakości aparaturę, która umożliwia wykonanie kompleksowych badań diagnostycznych USG, w tym metodą elastografii. USG pozwala na wczesną i nieinwazyjną diagnostykę procesów chorobowych i zwyrodnieniowych narządów oraz tkanek.

Dzięki możliwości wykonywania USG unikatową metodą elastografii podczas badania możliwa jest ocena właściwości mechanicznych tkanek, czyli ich naprężenia, a co za tym idzie łatwiej można wykryć wszelkiego rodzaju zmiany nowotworowe. Poprzez badanie twardości zmian wykonanie USG metodą elastografii może być pomocne w diagnozowaniu głównie zmian złośliwych, które zazwyczaj charakteryzują się zwiększoną sztywnością. Elastografia jest też jednym z czynników warunkujących podjęcie decyzji o biopsji, bądź leczeniu operacyjnym w przypadku wystąpienia guzków np. w obrębie piersi.

W badaniu USG metodą elastografii zmiany w obrębie tkanek pokazywane są na ekranie monitora w różnych kolorach, bowiem każdemu stopniowi twardości odpowiada inna barwa i tak wyróżniamy barwy:

 • zieloną: tkanka miękka, bez zmian
 • zielono - żółto - czerwoną: tkanka miękka, z łagodną zmianą
 • niebieską: tkanka twardsza, podejrzenie złośliwości zmiany
 • niebiesko - zieloną: tkanka twarda ze zmiana złośliwą
 • niebiesko - zielono – żółtą: tkanka twarda i sztywna z zaawansowaną martwicą

Nasza placówka medyczna BetaMed w Chorzowie świadczy usługi dla dorosłych. Wykonujemy badanie USG m.in.:
 • piersi
 • szyi
 • tarczycy
 • nerek
 • jamy brzusznej
 • Doppler
 • węzłów chłonnych
 • opłucnej i ślinianek

Sprawdź jak przygotować się do badania USG jamy brzusznej - KLIKNIJ
Sprawdź jak przygotować się do badania USG narządów miednicy małej - KLIKNIJ
Zgoda na biopsję cienkoigłową- KLIKNIJ
Pozostałe badania USG nie wymagają odrębnego przygotowania.

Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 708 76 32

Poznaj naszych lekarzy

Lek. Adrian Leśniak

Diagnosta USGLek. Adrian Leśniak jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ W Lublinie, w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Krakowie oraz w Zakładzie pielęgnacyjno- opiekuńczym „Nadzieja” w Knurowie.

Jest również Dowódcą Zespołu Zabezpieczenia Medycznego w 6 batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach.

Wielokrotnie uczestniczył w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, uzyskując certyfikaty z zakresu m.in. ultrasonografii pediatrycznej, kompleksowej diagnostyki obrazowej piersi, USG naczyń czy rentgenodiagnostyki.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 708 76 32

Rejestraja on-line


Dr n. med. Agata Anna Biedulska

Specjalista zdrowia publicznego, chirurg dziecięcy


Dr n. med. Agata Biedulska jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej na Wydziale Lekarskim w Zabrzu. W 2006 r. uzyskała tytuł specjalisty II stopnia z zakresu chirurgii .

Swoją wiedzę zdobywała nie tylko w trakcie pracy w Klinice Chirurgii Dziecięcej w Zabrzu ale również w trakcie staży zagranicznych - Columbia University Medical School w Nowym Yorku, Northwestern University w Chicago oraz University College Galway w Irlandii.


Zadzwoń i umów wizytę:☎️ 32 708 76 32

Rejestraja on-line
ZNANAY LEKARZ - umów wizytę i sprawdź opinieLek. Wojciech Chmielnicki

Specjalista rehabilitacji medycznej


Lek. Wojciech Chmielnicki jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim w Katowicach-Ligocie. W 2011r. uzyskał tytuł specjalisty rehabilitacji medycznej. Od 15 lat pracuje w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" na oddziale Rehabilitacji Narządu Ruchu. Jest certyfikowanym terapeutą metody McKenzie.

Posiada doświadczenie w wykonywaniu USG narządu ruchu. Systematycznie uczestniczy w różnego rodzaju kursach szkoleniowych z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 708 76 32

Rejestraja on-line

Lek. Piotr Fityka


Lek. Piotr Fityka jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie związany z Zakładem Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Chętnie podnosi swoje umiejętności poprzez udział w różnych kursach, szkoleniach, m.in. Przezklatkowa ultrasonografia płuc czy Diagnostyka dopplerowska naczyń.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 708 76 32

Rejestraja on-line