Pracownia USG

Pracowania diagnostyczna wyposażona w wysokiej jakości aparaturę umożliwia wykonanie kompleksowych badań diagnostycznych – USG oraz USG z wykorzystaniem elastografii. Świadczymy usługi dla dzieci i dorosłych.

USG pozwala na wczesną i nieinwazyjną diagnostykę procesów chorobowych i zwyrodnieniowych narządów oraz tkanek. W wyniku procesu chorobowego znacząco zmienia się twardość tkanki/narządu – fakt ten wykorzystywany jest w badaniu usg z elastografią.

Nasza pracowania wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, która umożliwia wykonanie badania z zastosowaniem metody elastografii.

Podczas rutynowego badania aparatem USG wyposażonym w opcję elastografii, lekarz za pomocą głowicy USG stosuje niewielki ucisk na badany narząd. Wielkość odkształceń pod wpływem ucisku jest przetwarzana i przedstawiana za pomocą kolorowych map, tzw. elastogramów.

Sprawdź jak przygotować się do badania USG jamy brzusznej - kliknij

Sprawdź jak przygotować się do badania USG narządów miednicy małej - kliknij

Pozostałe badania USG nie wymagają odrębnego przygotowania.

Poznaj naszych lekarzy

Lek. med. Anna Kwiatkowska-Mazurek

Specjalista radiologii, szczególnie w zakresie diagnostyki USGLek med. Anna Kwiatkowska-Mazurek jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie zawodowe z zakresu diagnostyki obrazowej. Już podczas studiów odbywała liczne praktyki m.in. w: SP CSK im. Prof. Kornela Gibińskiego SUM w Katowicach, jak również była członkiem w Studenckich Stowarzyszeniach Naukowych. Lek. Med. Anna Kwiatkowska-Mazurek swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Centrum Pediatrii w Sosnowcu, Centrum Zdrowia Kobiet w Katowicach, jak również w Szpitalu Chorób Płuc w Siewierzu i Katowicach oraz innych wiodących placówkach medycznych.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, uczestnicząc w kursach specjalistycznych, między innymi z zakresu diagnostyki obrazowej piersi, diagnostyki obrazowej serca, czy diagnostyki obrazowej układu mięśniowo-szkieletowego. Jest autorką wielu prac naukowych.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zarejestruj on-line

Lek. med. Grażyna Klama-Morgała

Specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii, diagnosta USG
Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zarejestruj on-line
↓
Howdy,
Buy Premium Version to add more powerful tools to this place. https://wpclever.net/downloads/wp-admin-smart-search