Okulista

Poradnia Okulistyczna w Centrum Medycznym BetaMed świadczy usługi na rzecz dzieci oraz osób dorosłych. Świadczymy usługi w zakresie konsultacji specjalistycznych, diagnostyki oraz leczenia wad narządu wzroku oraz chorób oczu.

Naszym pacjentom oferujemy m.in.:

  • konsultacje profesorskie
  • konsultacje specjalistyczne u lekarza okulisty
  • perymetria (badanie pola widzenia)
  • pachymetria (badanie grubości rogówki)
  • autorefraktometria (określenie wad wzroku w tym astygmatyzmu)
  • tonometria (badanie ciśnienia wewnątrzrogówkowego)
  • gonioskopia (ocena kąta przesączania)
  • badanie dna oka

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Poznaj naszych lekarzy

prof. dr hab. n. med. Maria Formińska - Kapuścik

Specjalista z zakresu okulistyki dziecięcej


Prof. dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Piastowała stanowisko Ordynatora Oddziału Okulistyki Dziecięcej Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach oraz kierownika Kliniki Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki SUM. Odbyła też liczne staże m.in. w Fort Worth w Texasie (USA), w Ambergu (Niemcy), w Nidau (Szwajcaria).

Profesor współpracowała z Polish Neuropsychological Society, gdzie publikowane były artykuły naukowe w zagranicznych czasopismach. Przyjmuje dzieci od pierwszego dnia ich życia oraz osoby dorosłe. Jej zainteresowania skupione są przede wszystkim na chirurgii, tak przedniego jak i tylnego odcinka gałki ocznej zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Główne kierunki badań naukowych to opracowanie wyników zabiegów chirurgicznych dotyczących zaćmy, jaskry, oraz zagadnienia dotyczące retinologii w oparciu o ultrasonografię dopplerowską i optyczną koherentną tomografię/OCT.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zarejestruj on-line


dr n.med. Adam Sarzyński

Specjalista z zakresu okulistyki


Dr n. med. Adam Sarzyński jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na Oddziale Okulistyki Szpitala Górniczego w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Szpitalu Klinicznym Nr 5 w Katowicach. W kolejnych latach pełnił funkcję ordynatora a następnie lekarza zarządzającego Oddziałem Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Od roku 2014 pracuje w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach im. sierżanta Grzegorza Załogi.

Dr n. med. Adam Sarzyński jest członkiem Towarzystwa Okulistycznego, w tym Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcji oraz Sekcji Soczewek Kontaktowych.

Jest również autorem i współautorem publikacji w czasopismach zarówno krajowych, jak i zagranicznych oraz prac wygłaszanych na zjazdach o zasięgu krajowym i zagranicznym. Ciągle poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych zjazdach o tematyce okulistycznej i transplantologicznej. Jest uczestnikiem corocznych międzynarodowych Kongresów Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcji (ESCRS) oraz Amerykańskiej Akademii Okulistycznej (AAO).

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200Zarejestruj on-line

Lek. Marta Sindera

Specjalista z zakresu chorób oczu


Lek. Marta Sindera jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalizację z dziedziny okulistyki zdobywała w WSS nr 5 w Sosnowcu, odbywając staże na Oddziale Klinicznym Okulistyki w Bytomiu pod kierownictwem Prof. Stefana Pojdy oraz w Klinice Okulistyki CZMP w Łodzi pod kierownictwem Prof. Janusza Czajkowskiego. Praktykowała m.in. w OLK w Katowicach, GZLA w Katowicach, czy w szpitalu „Euromedic”.

Zajmuje się orzecznictwem, pracując od kilku lat w Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Katowicach, a obecnie także w Krakowie.

Uczestniczy w wielu kursach i konferencjach naukowych nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200Zarejestruj on-line↓