Okulista

Poradnia Okulistyczna w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy usługi medyczne dla dzieci oraz osób dorosłych w zakresie konsultacji specjalistycznych, diagnostyki oraz leczenia chorób oczu m. in.:

 • astygmatyzm
 • krótkowzroczność
 • dalekowzroczność
 • nadwzroczność
 • zez

Naszym pacjentom oferujemy m.in.:

 • konsultacje profesorskie
 • konsultacje specjalistyczne u lekarza okulisty
 • perymetrię (badanie pola widzenia)
 • pachymetrię (badanie grubości rogówki)
 • autorefraktometrię (określenie wad wzroku w tym astygmatyzmu)
 • tonometrię (badanie ciśnienia wewnątrzrogówkowego)
 • gonioskopię (ocena kąta przesączania)
 • keratometrię (zmierzenie krzywizny i mocy łamiącej rogówki, które pomaga przy doborze odpowiednich soczewek kontaktowych)
 • badanie dna oka
 • badanie ostrości wzroku
 • pomoc w doborze odpowiednich okularów

Nowość

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy badania OCT - optyczna koherentna tomografia dna oka. Wykonujemy ją najnowszym sprzętem REVO FC. To kompaktowe urządzenie umożliwia jednoczesne wykonanie wysokiej jakości skanów OCT oraz szczegółowych obrazów dna oka. Wykonuje pomiary i kwantyfikacje oraz monitoruje zmiany chorobowe zarówno przedniego, jak i tylnego odcinka, włącznie z pomiarami długości osiowej gałki ocznej. REVO FV oferuje kompletny zestaw badań gałki ocznej, od rogówki po siatkówkę i łączy w sobie funkcję kilku urządzeń:

 • kolorowa funduskamera
 • urządzenie do jednoczesnego wykonywania badań OCT i zdjęć dna oka
 • wysokiej jakości urządzenie OCT/OCT-A z funkcją eye-tracking’u
 • urządzenie do biometrii i topografii rogówki

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200
Poznaj naszych lekarzy

prof. dr hab. n. med. Stanisława Gierek - Ciaciura

Specjalista z zakresu okulistyki


Prof. dr hab. n. med. Stanisława Gierek – Ciaciura jest absolwentką medycyny na Arnst-Moritz-Arnt-Universitat w Greifswaldzie (Niemcy). W 1989 roku rozpoczęła pracę w I Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W kolejnych latach zrobiła specjalizacje z okulistyki I stopnia (1992) i II stopnia (1995). Zainteresowanie schorzeniami przedniego odcinka gałki ocznej, zaćmy, a szczególnie chirurgii refrakcyjnej zaowocowało doktoratem (1996) i habilitacją (2002). W 2009 roku otrzymała nominację profesorską. W Klinice Okulistyki ŚUM pracowała do 2009 roku, a obecnie pracuje także w NZOZ min. w Szpitalu pod Bukami.

Współautor 2 książek i 4 rozdziałów w podręcznikach okulistyki oraz autor i współautor 143 publikacji w czasopismach okulistycznych. Autor i współautor 362 prac wygłoszonych na kongresach i sympozjach zagranicznych oraz 252 prac wygłoszonych w Polsce.

W pracy zawodowej zawsze najważniejsi są dla niej pacjenci i ich wzrok ale jednocześnie też rozwój naukowy i przekazywanie swojej wiedzy innym okulistom.

Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła wykonywanie zabiegów laserowej korekcji wad wzroku.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

📱 519 308 200

Rejestracja on-line ZNANAY LEKARZ - umów wizytę / sprawdź opinie


prof. dr hab. n. med. Maria Formińska - Kapuścik

Specjalista z zakresu okulistyki dziecięcej


Prof. dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Piastowała stanowisko Ordynatora Oddziału Okulistyki Dziecięcej Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach oraz kierownika Kliniki Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki SUM. Odbyła też liczne staże m.in. w Fort Worth w Texasie (USA), w Ambergu (Niemcy), w Nidau (Szwajcaria).

Profesor współpracowała z Polish Neuropsychological Society, gdzie publikowane były artykuły naukowe w zagranicznych czasopismach. Przyjmuje dzieci od pierwszego dnia ich życia oraz osoby dorosłe. Jej zainteresowania skupione są przede wszystkim na chirurgii, tak przedniego jak i tylnego odcinka gałki ocznej zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Główne kierunki badań naukowych to opracowanie wyników zabiegów chirurgicznych dotyczących zaćmy, jaskry, oraz zagadnienia dotyczące retinologii w oparciu o ultrasonografię dopplerowską i optyczną koherentną tomografię/OCT.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

📱 519 308 200

Rejestracja on-line


dr n.med. Adam Sarzyński

Specjalista z zakresu okulistyki


Dr n. med. Adam Sarzyński jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na Oddziale Okulistyki Szpitala Górniczego w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Szpitalu Klinicznym Nr 5 w Katowicach. W kolejnych latach pełnił funkcję ordynatora a następnie lekarza zarządzającego Oddziałem Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Od roku 2014 pracuje w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach im. sierżanta Grzegorza Załogi.

Dr n. med. Adam Sarzyński jest członkiem Towarzystwa Okulistycznego, w tym Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcji oraz Sekcji Soczewek Kontaktowych.

Jest również autorem i współautorem publikacji w czasopismach zarówno krajowych, jak i zagranicznych oraz prac wygłaszanych na zjazdach o zasięgu krajowym i zagranicznym. Ciągle poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych zjazdach o tematyce okulistycznej i transplantologicznej. Jest uczestnikiem corocznych międzynarodowych Kongresów Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcji (ESCRS) oraz Amerykańskiej Akademii Okulistycznej (AAO).

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

📱 519 308 200

Rejestracja on-line


Lek. Paweł Klich

Specjalista z zakresu okulistyki


Lek. Paweł Klich jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest także lekarzem specjalistą w Oddziale Okulistyki Szpitala nr 2 w Mysłowicach. Na co dzień zajmuje się leczeniem wad wzroku, zaćmy czy zwyrodnienia siatkówki centralnej.


Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

📱 519 308 200

Rejestracja on-line
ZNANAY LEKARZ - umów wizytę / sprawdź opinie