Kardiolog

Poradnia Kardiologiczna w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy usługi z zakresu konsultacji kardiologicznych oraz badań diagnostycznych. Kompleksowa diagnostyka pozwala na wczesne wykrycie chorób i wad serca, w tym między innymi: choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, a także schorzeń układu krążenia związanych z wiekiem pacjenta.

Choroby serca to najczęstsza przyczyna zgonów. Wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia. Na wizytę u naszych lekarzy kardiologów zapraszamy nie tylko pacjentów zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, ale także pacjentów obciążanych wywiadem rodzinnym. W chorobach układu sercowo-naczyniowego profilaktyka jest niezwykle istotna.

Nasza poradnia kardiologiczna świadczy usługi z zakresu:

  • konsultacji kardiologicznych
  • badań UKG serca (echo serca)
  • badań EKG
  • holter ciśnieniowy
  • holter EKG
  • test wysiłkowy

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

Poznaj naszych lekarzy

Lek. Iwona Kowalik

Specjalista z zakresu kardiologii


Lek. Iwona Kowalik jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Tytuł specjalisty chorób wewnętrznych uzyskała w 2006 roku, a tytuł specjalisty kardiologa w 2009 roku. Doświadczenie w leczeniu chorób wewnętrznych zdobywała pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Pracowała na stanowisku starszego asystenta Oddziału Kardiologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Lek. Iwona Kowalik zajmuje się diagnostyką, różnicowaniem i leczeniem chorób układu krążenia oraz profilaktyką chorób układu sercowo-naczyniowego. Zleca, wykonuje oraz interpretuje spoczynkowy zapis EKG, 24 godzinną rejestrację EKG metodą Holtera, 24 godzinne ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego, elektrokardiograficzną próbę wysiłkową, badanie echokardiograficzne. Interpretuje wyniki badań laboratoryjnych oraz radiologicznych.

Specjalizuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, zaburzeń rytmu oraz niewydolności krążenia. W swojej codziennej praktyce zawodowej kładzie szczególny nacisk na traktowanie pacjenta i jego problemów zdrowotnych jako całości, starając się uwzględniać w postępowaniu również pozakardiologiczne schorzenia i problemy chorego.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

Rejestracja on-line


Lek. Barbara Wilk

Specjalista z zakresu kardiologii oraz dziedziny chorób wewnętrznych


Lek. Barbara Wilk jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywała przez lata, pracując na stanowisku starszego asystenta na Oddziałach Kardiologicznych oraz na Oddziałach Chorób Wewnętrznych.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe z zakresu interny oraz kardiologii, uczestnicząc w specjalistycznych kursach, między innymi z zakresu diagnostyki obrazowej serca, gastroenterologii, USG jamy brzusznej i tarczycy czy badań EKG metodą Holtera.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 708 76 32

Rejestracja on-line