Ginekolog
Poradnia Ginekologiczna w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy usługi z zakresu diagnostyki, leczenia zachowawczego i operacyjnego chorób kobiecych oraz prowadzenia ciąży.
Leczone choroby:
- niepłodność
- choroby szyjki macicy
- choroby ginekologiczne
- nietrzymanie moczu
- infekcje dróg rodnych
- opieka nad kobietą w ciąży
- anemia w ciąży
- bóle w ciąży
- dysplazja szyjki macicy
- nadciśnienie tętnicze w ciąży
- mięśniaki macicy
- cukrzyca ciążowa
- niepowodzenia ciążowe
- choroby narządów płciowych
- grzybica pochwy
- endometrioza
- krwawienie z dróg rodnych
Badania diagnostyczne wykonywane w Poradni:
- USG piersi
- USG płodu 4D
- KTG
- Cytologia
- Pobranie materiału z pochwy wraz z oceną bakteriologiczną
- Badania genetyczne
- Elektrokonizacja
Do badań wykorzystujemy najnowoczesniejszy sprzęt USG Hera W9. Jest to innowacyjne urządzenie wyposażone w technologię 2D, 3D i 3D/4D oferujące najwyższej jakości wydruki zdjęć. Poniżej korzyści wynikające z wykorzystania aparatury Hera W9.
Ginekologia zabiegowa i zachowawcza:
- możliwość obrazowania w 3D/4D narządu rodnego, co pozwala na wczesne wykrycie wad wrodzonych i nabytych macicy, a także różnicowanie i ocenę uprzednio stwierdzonych wad bez konieczności wdrażania metod zabiegowych które są niejednokrotnie bardzo bolesne (HSG) i wymagają hospitalizacji
- z uwagi na krystaliczną jakość obrazu (CrystalVue) możliwość wczesnego stwierdzenia rozwijających się patologii miednicy mniejszej i dzięki temu zastosowanie leczenia na wcześniejszym etapie- mniejsza inwazyjność
- podgrzewany żel dla maksymalnego komfortu pacjentki
- możliwość elastograficznej oceny napotkanych podczas badania zmian
- możliwość uwidocznienia patologii w postaci obrazu 3D/4D, tak aby pacjentka mogła w bardziej przystępny sposób zrozumieć istotę problemu
- możliwość kwalifikacji do implantacji systemów wewnątrzmacicznych poprzez precyzyjną ocenę kształtu jamy macicy przy użyciu technologii OVIX w renderach 3D/4D
USG w ciąży:
- wysoka jakość obrazu we wszystkich trymestrach ciąży
- możliwość przestrzennego zobaczenia płodu już od pierwszych tygodni życia
- funkcja BiometryAssist pozwalająca na jeszcze szybszą ocenę biometrii płodu bez utraty na jakości pomiarów
- każde badanie w III trymestrze uzupełnione o ocenę przepływów w tętnicy środkowej mózgu płodu i tętnicy pępowinowej- stanowiących jeden z elementów badania prenatalnego
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Kontakt do Położnej
📱 573 159 668Lek. Maciej Hartleb
Ginekolog
Lekarz Maciej Hartleb jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ponadto ukończył kurs zabiegów laparoskopowych w Royal College of Obstetricians and Gynaecologists w Londynie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał mi.in. w Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego ŚUM. Jest również wykładowcą Wydziału Lekarskiego ŚUM w Katowicach a także autorem wielu publikacji w recenzowanych czasopismach medycznych.
Lekarz Maciej Hartleb specjalizuje się w prowadzeniu ciąży, diagnostyce oraz leczeniu wielu kobiecych chorób, w tym także wysiłkowego nietrzymania moczu.
Uczestniczy w licznych kursach i konferencjach z zakresu ginekologii i położnictwa, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty, m.in.: certyfikat RSU diagnostyki USG w ginekologii i położnictwie, certyfikaty z zakresu USG płodu oraz certyfikaty FROG uprawniające do wykonywania USG piersi.
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Lek. Agnieszka Jagielska-Wojtasik
Specjalista położnictwa i ginekologii
Lek. Agnieszka Jagielska-Wojtasik jest absolwentką studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywała jako Rezydent Oddziału Klinicznego Położnictwa i Ginekologii w Rudzie Śląskiej.
Główne obszary zainteresowań to diagnostyka ultrasonograficzna w położnictwie i ginekologii, opieka nad ciążą fizjologiczną i powikłaną oraz diagnostyka niepłodności.
Stale uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, by jej pacjenci czuli się jak najlepiej zaopiekowani: USG w I i II trymestrze, 5-cio etapowa Szkoła laparoskopii, echokardiografia płodowa, Certyfikat PTG USG w zakresie ginekologii i położnictwa oraz wiele więcej.
Lek. Agnieszka Jagielska-Wojtasik nie wykonuje USG piersi.
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Lek. Paula Szostek
Ginekolog (w trakcie specjalizacji)
Lekarz Paula Szostek jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Aktualnie pracuje pracuję w Oddziale Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach - w ośrodku III stopnia referencyjności.
Jej doświadczenie zawodowe oparte jest na prowadzeniu ciąży fizjologicznej i powikłanej, wykonywaniu cięć cesarskich, zabiegów laparoskopowych oraz mniejszych zabiegów takich jak: abrazja, histeroskopia, LEEP, leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.
Lekarz Paula Szostek czynnie uczestniczy udział w konferencjach oraz kursach ginekologicznych orgaznizowanych w Polsce i zagranicą. Posiada certyfikaty m.in. z USG w ginekologii i położnictwie RSU, wykonywania sono-HSG oraz kolposkopii.
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Lek. Agnieszka Dulska
Ginekolog (w trakcie specjalizacji)
lek. Agnieszka Dulska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w Klinice i Katedrze Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. K. Gibińskiego w Katowicach. Swoją karierę zawodową rozpoczęła na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Śląskiego Centrum Urologii Urovita.
Ukończyła studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej prace badawcze dotyczą ginekologii dziecięcej i dziewczęcej. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu ginekologii i położnictwa oraz obesitologii i diabetologii. Na swoim koncie ma m.in. współtworzenie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa.
Brała udział w stażach zagranicznych na Oddziałach Ginekologii i Położnictwa Szpitali Uniwersyteckich w Strasbourgu, (Hôpital de Hautepierre oraz SITE CMCO Centre Medico Chirurgical Obstetrical).
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Ginekolog
W naszej poradni ginekologicznej w Centrum Medycznym BetaMed diagnozujemy choroby kobiece, leczymy je, a także prowadzimy ciąże. Nasi ginekolodzy to doświadczeni specjaliści z wieloletnią praktyką. Lekarz-ginekolog zajmuje się badaniem oraz diagnostyką żeńskich narządów rodnych. Natomiast ginekologia jako nauka obejmuje leczenie nowotworów żeńskich dróg rodnych, endokrynologię cyklu owulacyjnego oraz związanych z nim zaburzeń. Nasi specjaliści podchodzą holistycznie do organizmu kobiety — skupiają się na wielu aspektach zdrowotnych.
Kiedy udać się do lekarza-ginekologa?
Badanie ginekologiczne nie jest wyłącznie badaniem kontrolnym. Specjalista podczas wizyty często przeprowadza badanie piersi (profilaktyka raka piersi). Konsultacja ginekologiczna pozwala wykryć wiele chorób, w tym raka szyjki macicy. Lekarz wykonuje USG ginekologiczne, które uwidacznia między innymi szyjkę macicy, a następnie (jeśli to konieczne) wykonuje cytologię. Specjalista wdraża kompleksowe leczenie, a także zajmuje się prowadzeniem ciąży.
Kiedy udać się do ginekologa? Na pewno warto to zrobić, gdy:
- cierpisz na zaburzenia miesiączkowania
- dokuczają Ci upławy, swędzenie, jak również pieczenie pochwy i sromu
- odczuwasz ostre lub przewlekłe bóle w podbrzuszu
- z Twoich narządów płciowych wydobywa się nieprzyjemny zapach
- cierpisz na silne bóle menstruacyjne
- między Twoimi miesiączkami występują plamienia
- masz problemy z zajściem w ciążę
- podczas współżycia odczuwasz bóle
- chcesz porady z zakresu antykoncepcji
- chcesz potwierdzić ciążę
Badanie ginekologiczne — jak wygląda?
Jakie badania wykonuje ginekolog? Wszystko zależy od problemu, z jakim zgłosisz się do specjalisty. Lekarz przeprowadza badanie na fotelu ginekologicznym. Do badania lekarz wykorzystuje metalowy lub plastikowy wziernik. Ginekolog ocenia wygląd wewnętrznych i zewnętrznych narządów rodnych kobiety — wykrywa oznaki stanów zapalnych, mięśniaki czy wczesne stadia nowotworów. Badaniem obrazowym jest natomiast USG przezpochwowe. Dzięki niemu ginekolog ocenia stan narządów rodnych i wychwytuje ewentualne nieprawidłowości. Specjalista często stosuje badanie dwuręczne, czyli wsuwa do pochwy dwa palce i uciska podbrzusze pacjentki. To konieczne w celu sprawdzenia ruchomości macicy i przydatków. Jak już wspomniano, ginekolog wykonuje również badanie piersi. Badanie ginekologiczne ocenia nie tylko szyjkę macicy, ale także wykazuje patologie w obrębie miednicy mniejszej.
Diagnostyka ginekologiczna
Ginekolog diagnozuje choroby narządów kobiecych, zlecając w tym celu następujące badania:
- badanie krwi — niezbędne, aby oznaczyć poziom hormonów płciowych (jest to tak zwany profil przed wypisaniem recepty na antykoncepcję hormonalną); badanie przy problemach z miesiączką lub owulacją
- cytologię — polega na pobraniu komórek szyjki macicy, a następnie zbadaniu ich pod mikroskopem (badanie ważne między innymi w prewencji raka szyjki macicy)
- wymaz czystości pochwy
- USG powłok brzusznych
- USG piersi
- mammografię
- urografię
- badanie urodynamiczne
- cytoskopię
- tomografię komputerową
- rezonans magnetyczny
Oprócz powyższych badań ginekolog może skierować pacjentkę na: kolposkopię — prosty zabieg stosowany w celu oceny nabłonka części pochwowej szyjki macicy, pochwy i sromu, histeroskopię — badanie polega na wprowadzeniu do macicy narzędzia z kamerą, czyli histeroskopu; dzięki temu można uwidocznić wewnętrzne ściany macicy (histeroskopię wykonuje się znieczuleniu ogólnym, często pobiera się także materiał do badania histopatologicznego), histerosalpingografię (HSG) - badanie polega na wprowadzeniu do macicy cewnika i wstrzyknięciu do niego kontrastu, a następnie wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego; dzięki temu można zobrazować drożność jajowodów (badanie stosuje się między innymi w niepłodności), abrazję — wyłyżeczkowanie jamy macicy; zabieg wykonuje się w znieczuleniu, służy ona do celów diagnostycznych, jak i leczniczych (istnieje możliwość pobrania materiału do badania histopatologicznego).
Jeśli chodzi o badanie w ciąży, nasz specjalista może wykonać KTG, które monitoruje pracę serca płodu (wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy). Nasza poradnia dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem pozwalającym wykonać badanie USG płodu w jakości 4 D. Dzięki temu można zaobserwować nie tylko sam płód, ale i jego zachowania.
Jakie choroby leczy ginekolog?
Ginekolog zajmuje się leczeniem chorób takich jak:
- infekcje pochwy
- endometrioza
- nadżerka szyjki macicy
- polipy macicy
- mięśniaki macicy
- torbiel jajnika
- zespół policystycznych jajników
- zapalenie przydatków
- tyłozgięcie i tyłopochylenie miednicy
- niepłodność
- niedobór hormonów wywołanych menopauzą
- nietrzymanie moczu
- nadciśnienie tętnicze w ciąży
- anemię ciążową
- cukrzycę ciążową
- dysplazję szyjki macicy
- choroby weneryczne
Ginekologia — czuwa nad zdrowiem kobiet!
Nasi specjaliści z zakresu ginekologii mają do dyspozycji urządzenia najwyższej klasy. Jest to aparat USG Hera W9, który został zaprojektowany, aby zwiększyć możliwości diagnostyczne i wprowadzić bardziej wydajną opiekę zdrowotną (ma to olbrzymie znaczenie w przypadku zmian nowotworowych). Sprzęt Hera W9 nie tylko usprawnia pracę, ale także dzięki najwyższej technologii (Crystal Architekture) pozwala uzyskać obrazy o wysokiej rozdzielczości i dokładności.
Aby skorzystać z wizyty u ginekologa w naszym Centrum Medycznym BetaMed, nie jest wymagane skierowanie. Ustalisz termin wizyty prywatnie . Nasi specjaliści uczestniczyli w wielu kursach i szkoleniach w zakresie położnictwa, a także diagnostyki i leczenia chorób kobiecych. Nasza poradnia to również doskonałe miejsce, aby odbyć swoją pierwszą wizytę ginekologiczną. Bez stresu i skrępowania, za to z ogromną dozą empatii i zrozumienia.