Pobyty opiekuńczo - lecznicze dla pacjentów wentylowanych mechanicznie

Pobyty opiekuńczo - lecznicze w BetaMed w Chorzowie obejmują terapię oddechową wraz z kompleksowymi świadczeniami leczniczymi, rehabilitacyjnymi, pielęgnacyjnymi i opiekuńczymi. Kładziemy nacisk na to, by świadczenia te były realizowane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a opiekę sprawował wykwalifikowany personel, według standardów medycznych.

Podstawowy zakres usług

 • zakwaterowanie w pokoju z łazienką
 • żywienie dojelitowe lub pozajelitowe (w zależności od wskazań)
 • całodobową opiekę pielęgniarską
 • opiekę lekarską
 • kompleksową opiekę lekarzy specjalistów
 • opiekę psychologów
 • terapię logopedyczną
 • terapię zajęciową oraz aktywizację według stanu zdrowia
 • rehabilitację
 • specjalistyczny sprzęt, m.in. respirator, ssak, pulsoksymetr
 • edukację zdrowotną
Wskazania

 • pacjenci wymagający ciągłej terapii oddechowej za pomocą respiratora
 • pacjenci wymagający stałego, specjalistycznego nadzoru lekarza, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji
Czas trwania pobytu

Pobyt nie posiada ograniczenia czasowego.

Dodatkowe udogodnienia i atrakcje

 • Ogród na terenie BetaMed dla pacjentów i ich rodzin
 • Kościółek (w każdą niedzielę odbywają się msze, a codziennie jest możliwość przyjęcia komunii świętej)
Dokumenty

  W przypadku pobytu komercyjnego, nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Niezbędnymi dokumentami jest karta informacyjna z ostatniego leczenia szpitalnego lub zaświadczenie lekarza POZ o stanie zdrowia pacjenta.

Jak pomóc pacjentom wentylowanym mechanicznie? Pobyty opiekuńczo-lecznicze to dobre rozwiązanie!

Blisko 9 tysięcy pacjentów w naszym kraju korzysta z wentylacji mechanicznej. Tę formę leczenia nasz kraj wdrożył ponad dekadę temu, jednak mimo obiecujących efektów, nadal daleko nam do europejskich standardów. Opieka domowa pozwala wentylowanemu mechanicznie przebywać z bliskimi, jednak czy zapewnia mu dostateczne wsparcie? Jeśli zastanawiasz się, jak pomóc swojemu krewnemu z niewydolnością oddechową lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, rozważ pobyty opiekuńczo-lecznicze. Odciążą Cię one w codziennej opiece nad seniorem, a starszej osobie dadzą pełen komfort.

Pobyty opiekuńczo-lecznicze dla pacjentów wentylowanych mechanicznie — konieczność czy jedna z możliwości leczenia?

Pobyty opiekuńczo-lecznicze dla pacjentów wentylowanych mechanicznie pozwolą im korzystać z wielu świadczeń zdrowotnych, których byliby pozbawieni w warunkach domowych. Zresztą czy wiesz, że osoby chore na domową wentylację mechaniczną czekają nawet do 6 lat? I to od momentu, kiedy osiągną stan, gdy terapia jest jedynym ratunkiem. Nie pozwól swojej ukochanej osobie czekać tak długo!

Służbę zdrowia w naszym kraju, mimo iż działa sprawnie, wciąż się ogranicza. Zmniejsza się dostęp pacjentów do rehabilitacji, minimalizuje ilość wizyt lekarzy i pielęgniarek. Jak w takim razie zapewnić swojej bliskiej osobie niezbędną opiekę? Pobyty opiekuńczo-lecznicze dla pacjentów wentylowanych mechanicznie to nieraz jedyne słuszne wyjście z sytuacji.

Kim jest pacjent wentylowany mechanicznie?

Wentylacja mechaniczna umożliwia pacjentowi normalne oddychanie. Konieczna jest u osób z przewlekłą obturacyjną niewydolnością płuc, niewydolnością oddechową, ze stwardnieniem rozsianym, innymi chorobami nerwowo-mięśniowymi, cierpiącym na bezdech senny czy tych, które przeszły operacje płuc lub są po wypadkach.

Aparatura wspomagająca właściwe oddychanie to najczęściej respirator, czyli tak zwane sztuczne płuco.

Pacjenci wentylowani mechanicznie, którzy przebywają w placówkach opiekuńczo-leczniczych korzystają z metody oddechowej najbardziej dopasowanej do ich stanu zdrowotnego.

Wyróżnia się wentylację mechaniczną inwazyjną i nieinwazyjną. Jeśli chodzi o pobyty opiekuńczo-lecznicze, to w takich placówkach medycznych przyjmuje się pacjentów leczonych w sposób nieinwazyjny (za pomocą respiratora z maską).

Pobyty opiekuńczo-lecznicze — co oferują pacjentom wentylowanym mechanicznie?

Pacjenci wentylowani mechanicznie podczas pobytów opiekuńczo-leczniczych mogą liczyć na pełne wsparcie medyczne. Do ich dyspozycji są lekarze, pielęgniarki, anestezjolodzy, rehabilitanci, terapeuci i logopedzi.

W naszym Centrum Medycznym BetaMed ogromną wagę przykładamy do prawidłowego odżywiania (dojelitowego lub pozajelitowego). W diecie osoby wentylowanej mechanicznie nie może zabraknąć mikroelementów, tłuszczy, cukrów, białek, witamin, aminokwasów.

Codzienny kontakt z drugim człowiekiem, czy to przez wspólną terapię, czy rozmowę również jest nieocenionym wsparciem dla pacjenta.

Podczas pobytu pacjenci otrzymują pokój z łazienką, co zapewnia im prywatność i komfort. Pacjenci biorą udział w zajęciach aktywizujących dostosowanych do poziomu ich zdrowia i możliwości. Nasze Centrum posiada piękny duży ogród, gdzie pacjenci mogą pod okiem opiekuna udać się na spacer i obcować z naturą (co jest również ważnym elementem terapii).

Wsparcie opiekuna osoby wentylowanej mechanicznie

Nie myśl, że jeśli nie jesteś dostępny 24 godziny na dobę dla swojej bliskiej osoby, wyrządzasz mu krzywdę. Ty także musisz odpocząć, a natłok obowiązków i codziennych spraw powoduje, że narasta w Tobie frustracja. Zastanów się, czy pobyty opiekuńczo-lecznicze dla pacjenta wentylowanego mechanicznie nie zapewnią mu lepszego wsparcia, niż możesz mu dać? Twój bliski widzi Twoje wyczerpanie i cierpi z tego powodu. W placówce medycznej natomiast otrzyma całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie i co wysoce prawdopodobne — szybciej odzyska utracone siły.

Wesprzyj osobę wentylowaną mechanicznie, zapewniając jej pobyt opiekuńczo-leczniczy. Nie stracisz z nim kontaktu, natomiast zrobisz dla niego o wiele więcej, niż możesz mu zaoferować podczas nieprofesjonalnej opieki domowej.

Zadzwoń:

☎️ 32 420 29 45