Endoskopia

Nasza placówka medyczna BetaMed dysponuje pracownią diagnostyki obrazowej, w której wykonujemy profesjonalne badania endoskopowe, wykorzystywane w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego.

Sprzęt nowej generacji, którym dysponuje nasza placówka zwiększa przede wszystkim komfort pacjenta, ponieważ:

  • aparaty mają mniejszą średnicę, a ich giętkość dopasowana jest do naturalnej anatomii człowieka, co pozwala na redukcję dyskomfortu
  • w celu obejrzenia narządów wewnętrznych konieczne jest wpompowanie do nich gazu – nasze aparaty wykorzystują do tego dwutlenek węgla zamiast powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent nie czuje bólu związanego z napieraniem gazu na ściany narządów, ponieważ dwutlenek węgla jest przez nie natychmiast wchłaniany i odprowadzany z organizmu przez zwykłe wydychanie.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200

Endoskopia polega na wprowadzeniu do wnętrza ciała pacjenta specjalnej sondy – endoskopu. Za jej pomocą można zobaczyć wnętrze danego narządu w przewodzie pokarmowym człowieka. Badania w Centrum Medycznym BetaMed wykonujemy sprzętem marki KARL STORZ® - światowego lidera w produkcji innowacyjnych narzędzi i urządzeń endoskopowych dla wszystkich dziedzin medycyny.

Wideoendoskopia polega na przekazaniu obrazu z kamery, znajdującej się na końcówce sondy aparatu (gastroskopu bądź kolonoskopu), do toru wizyjnego, czyli procesora obrazu oraz monitora Full HD. Technologia ta pozwala lekarzowi na bardzo dokładne zbadanie narządów przewodu pokarmowego pacjenta i zdiagnozowanie ewentualnych zmian. W bardziej precyzyjnym rozpoznawaniu schorzeń pomagają endoskopiście tryby obrazowania, czyli technologia cyfrowej obróbki obrazu – wyodrębniająca np. chorą śluzówkę.