Pobyty opiekuńczo - lecznicze

Pobyty opiekuńczo - lecznicze w Centrum Medycznym BetaMed to specjalistyczne programy zdrowotne oferowane w różnych wariantach, zgodnie ze stanem zdrowia i potrzebami pacjentów. Programy tworzone są indywidualnie dla każdego pacjenta, na bazie kompleksowych świadczeń z zakresu lecznictwa, pielęgnacji, rehabilitacji oraz psychoterapii.

Podstawowy zakres usług

 • zakwaterowanie w pokoju 2 lub 3-osobowym z łazienką
 • wyżywienie – 5 posiłków dziennie
 • opiekę dietetyka
 • całodobową opiekę pielęgniarską
 • opiekę lekarską
 • opiekę psychologów
 • terapię logopedyczną
 • terapię zajęciową oraz aktywizację według stanu zdrowia
 • edukację zdrowotną
Wskazania

 • Osoby starsze i niesamodzielne
 • Pacjenci niewymagający leczenia szpitalnego, lecz wymagający całodobowych świadczeń medycznych
 • Pacjenci oczekujący na pobyt współfinansowany w ramach umowy z NFZ
 • Osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego
Czas trwania pobytu

Pobyt nie posiada ograniczenia czasowego.

Dodatkowe udogodnienia i atrakcje

 • Ogród na terenie BetaMed dla pacjentów i ich rodzin
 • Kościółek (w każdą niedzielę odbywają się msze, a codziennie jest możliwość przyjęcia komunii świętej)
 • Indywidualna rehabilitacja, dobrana do potrzeb pacjenta
 • Spotkania/wykłady o tematyce zdrowotnej
 • Występy muzyczne oraz teatralne
 • Dancingi
Dokumenty

W przypadku pobytu komercyjnego, nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Przy pobytach całodobowych niezbędnymi dokumentami jest karta informacyjna z ostatniego leczenia szpitalnego lub wstępna ocena lekarska.


Wstępna ocena lekarska


CENA za dobę 210 zł

Zadzwoń:

📱 515 546 724


CENA za dobę
210 zł

Zadzwoń:

📱 510 049 460

Pobyty opiekuńczo-lecznicze dla seniora

Jak zapewnić całodobową opiekę lekarską osobie starszej? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, dobrze trafiłeś. Seniorzy to wymagająca grupa pacjentów, która często zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. Co więcej — nierzadko dotykają ich przewlekłe choroby, w tym neurodegeneracyjne. Dom opieki nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Twoi bliscy wymagają dopasowanej do stanu zdrowia terapii, czyli profesjonalnej opieki medycznej.

W naszej placówce opiekuńczo-leczniczej Twoi bliscy seniorzy otrzymają wsparcie psychologa — zaproponujemy im terapię zajęciową — jak i pomoc ze strony lekarzy innych specjalizacji.

Opieka nad osobami w podeszłym wieku, czyli profesjonalne wsparcie seniorów

Pobyt opiekuńczo-leczniczy w naszej placówce dopasowujemy do stanu zdrowia pacjenta. Twój seniora otrzyma od nas pełne wsparcie rehabilitacyjne, psychologiczne i specjalistyczne. Proponujemy badania specjalistyczne i zajęcia aktywizujące. Nasza placówka gwarantuje profesjonalną opiekę — osoby starsze mają u nas doskonałe warunki. Zostają zakwaterowane w pokojach 2- lub 3-osobowych z łazienką, więc zapewniamy im pełen komfort. Senior w naszym Centrum Medycznym BetaMed otrzymuje 5 posiłków oraz opiekę dietetyka.

Zyskujesz więc pewność, że Twoi bliscy mają wszystko, co jest im niezbędne dla zdrowia — zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Rodzinna atmosfera i liczne zajęcia terapeutyczne — to nas wyróżnia!

Zwykle domy opieki lub domy seniora nie stawiają na rozwój osób starszych. My dbamy o komfort życia i sprawność umysłową osób w podeszłym wieku. Jak już wspomnieliśmy seniorzy to ta grupa społeczna, która boryka się z licznymi powikłaniami po chorobach, jak również z poważnymi schorzeniami. Odsetek osób starszych w naszym kraju to aż 25,7%!

Nasza profesjonalna opieka polega nie tylko na tym, że zapewniamy seniorom lokum i wsparcie medyczne. Chcemy, aby czuli się u nas jak u siebie w domu! Dom senior, podobnie jak inne zakłady opiekuńczo-lecznicze, nierzadko nie przyjmuje osób niesamodzielnych. My zapewniamy przyjazny dom seniora. Staramy się, aby proces starzenia nie stał się traumą, a jedynie kolejny etapem w życiu.

Kto skorzysta z naszych pobytów opiekuńczo-leczniczych?

Zapewniamy opiekę nad osobami dorosłymi i w podeszłym wieku, które nie potrzebują hospitalizacji. Przyjmujemy osoby niesamodzielne oraz starsze, takie, które wymagają całodobowych świadczeń medycznych, bez konieczności leczenia szpitalnego.

Zgodę na przyjęcie pacjenta wyraża on sam lub jego opiekun prawny. Jeśli senior nie ma wyznaczonego opiekuna prawnego, a sam nie jest w stanie dokonać świadomego wyboru, wówczas o pobycie w placówce decyduje sąd opiekuńczy.

Przeciwwskazaniem do przyjęcia jest aktywna choroba nowotworowa, ostra faza chorób psychicznych, choroba alkoholowa oraz aktywna choroba zakaźna.

Atrakcje dla osób starszych — solidna dawka radości dla seniora

Dbamy o naszych podopiecznych, zapewniając im różnego rodzaju atrakcje. Oprócz rehabilitacji i stałego monitoringu ich stanu zdrowia stawiamy na rozwój umysłowy osób w podeszłym wieku. Proponujemy im liczne wykłady dotyczące zdrowia, spotkania odpustowe, występy muzyczne i teatralne. Twój bliski na pewno się ucieszy, kiedy w dniu jego urodzin, zorganizujemy małe przyjęcie na jego cześć. Chcemy, aby seniorzy cieszyli się u nas spokojną starością, prawdziwą jesienią życia.

Piękne otoczenie (nasza placówka znajduje się na terenie ogrodu) pozwala osobom starszym odnaleźć się w nieznanym miejscu. Staramy się, aby seniorzy szybko zaadaptowali się do nowych warunków.

Starsi miłośnicy tańca także znajdą u nas coś dla siebie. Organizujemy dancingi, podczas których seniorzy mogą uwolnić energię i poczuć się znowu jak za dawnych, młodzieńczych lat.

Nie obawiaj się o przyszłość swojej bliskiej osoby. Jeśli z jakichś powodów nie dasz rady zajmować się swoim podopiecznym, wystarczy, że zgłosisz się do naszej placówki. Oferujemy pobyt długoterminowy, jak i krótkoterminowy.

Spraw, aby jesień życia Twojego bliskiego była spokojna. Zagwarantuj mu opiekę pielęgniarską, medyczną, wsparcie psychologiczne oraz liczne atrakcje. Nie ma dla nas nic piękniejszego niż szczęśliwy i uśmiechnięty senior.