Gastroskopia

Gastroskopia, to bardzo popularna metoda badania górnego odcinka przewodu pokarmowego. Dzięki niej możliwa jest diagnostyka schorzeń przełyku, żołądka oraz dwunastnicy.

W Centrum Medycznym BetaMed wykonujemy gastroskopię bezstresową, która eliminuje nieprzyjemne odczucia towarzyszące diagnostyce górnego odcinka przewodu pokarmowego metodą tradycyjnej gastroskopii. Gastroskopia bezstresowa polega na wprowadzeniu cienkiego gastroskopu przez nos. Bardzo dużą zaletą tej metody badania górnego odcinka przewodu pokarmowego jest fakt, że po zakończeniu całego badania pacjent nie odczuwa bólu gardła, które może występować po gastroskopii tradycyjnej.

Gastroskopia bezstresowa jest o wiele lepiej tolerowana przez pacjentów. Dzięki zastosowaniu do badania giętkiego i cienkiego gastroskopu, który jest wprowadzany przez nos, u pacjenta nie jest wywoływany odruch wymiotny. Cały zabieg jest dla pacjenta o wiele bardziej komfortowy niż w przypadku wykonywania gastroskopii tradycyjnej.

Możliwe jest zastosowanie znieczulenia, które poprawia komfort pacjenta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • nie wolno nic jeść przez 8 godzin, dopuszczalne jest wypicie pół szklanki czystej wody do 2 godzin przed badaniem
  • na badanie należy zgłosić się z osobą towarzyszącą
  • po znieczuleniu nie wolno prowadzić samochodu przez 24 godziny

Do zabiegu gastroskopii w znieczuleniu kwalifikowani są pacjenci zdrowi oraz osoby z chorobami przewlekłymi w stanie stabilnym, m.in. cukrzycą, kontrolowanym, ustabilizowanym nadciśnieniem tętniczym krwi, leczoną farmakologicznie chorobą niedokrwienną serca.

Przed zabiegiem gastroskopii bezstresowej jest zalecona konsultacja u laryngologa.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zobacz jak przygotować się do badania gastroskopii - KLIKNIJ

Poznaj naszych lekarzy

Lek. Przemysław Ramos

Specjalista chorób wewnętrznych, endoskopista


Lekarz Przemysław Ramos – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, specjalista chorób wewnętrznych pierwszego oraz drugiego stopnia.

Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach m.in. z endoskopii oraz endoskopii gastroenterologicznej.

Doktor Ramos jest uczestnikiem wielu specjalistycznych konferencji zarówno w kraju, jak i za granicą. Dotyczą one schorzeń górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zarejestruj on-line