Stomatolog

Gabinet stomatologiczny w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy profesjonalne usługi stomatologiczne dla osób dorosłych i dla dzieci. Nasz wykwalifikowany personel dba o komfort każdego pacjenta.

W naszym gabinecie stomatologicznym dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwala na dokładne zdiagnozowanie konkretnego problemu i jego późniejsze leczenie.

Specjalizujemy się w stomatologii dziecięcej. Każdego małego pacjenta obdarzamy serdecznym uśmiechem i przyjaznym nastawieniem. Centrum Medyczne BetaMed jest przystosowane, aby bezstresowo leczyć najmłodszych pacjentów.

Naszym pacjentom świadczymy usługi z zakresu:

  • stomatologii zachowawczej
  • stomatologii dziecięcej
  • protetyki
  • endodoncji
  • profilaktyki próchnicy i leczenia chorób przyzębia
  • chirurgii


Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 530 555 988

Poznaj naszych lekarzy

Lek. Katarzyna Wrzeszcz

Stomatolog


Lek. Katarzyna Wrzeszcz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej, dyplom lekarza stomatologa uzyskała w roku 2002. Staż podyplomowy odbyła w Specjalistycznym Centrum Stomatologicznym im. Prof. Meissnera w Katowicach. W kolejnych latach zdobywała doświadczenie zawodowe w Centrum Stomatologii w Rudzie Śląskiej, Bytomiu i Strzyżowicach.

Swoją wiedzę stale poszerza na licznych kursach i szkoleniach tak, aby swoim Pacjentom zapewnić skuteczne, komfortowe i bezstresowe leczenie, z wykorzystaniem nowoczesnych technik i materiałów stomatologicznych. Największą satysfakcję czerpie z zadowolenia i uśmiechu swoich Pacjentów. Dzięki pogodnemu nastawieniu i indywidualnemu podejściu jest szczególnie lubiana przez małych Pacjentów.

Lekarz Katarzyna Wrzeszcz specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, protetyce i chirurgii.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00

📱 530 555 988

Rejestracja on-line

Stomatolog

W naszym Centrum Medycznym BetaMed świadczymy między innymi usługi z zakresu stomatologii. Zajmujemy się leczeniem zębów osób dorosłych i dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych pacjentów, nasi stomatolodzy mają do nich świetne podejście — szybko minimalizują ich stres, przygotowując do różnych zabiegów.

Stomatolog w BetaMed, czyli specjalista, który ma indywidualne podejście do pacjentów

Doskonale wiemy, że stomatologa odwiedza się z konieczności. Pacjenci często zgłaszają się do nas, kiedy ból zęba jest nie do wytrzymania lub trzeba opracować specjalistyczny plan leczenia. Spokojnie. Wszystkie nasze usługi staramy się wykonywać bezboleśnie tak, aby Twój komfort był jak największy.

Naszych specjalistów cechuje indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasi lekarze mają odpowiednie kwalifikacje i bogate doświadczenie. Stomatologia jest nauką obejmująca wiedzę na temat całej jamy ustnej, a więc także błony śluzowej i języka.

Co obejmuje leczenie stomatologiczne?

Stomatologia w naszej klinice obejmuje leczenie zachowawcze i profilaktykę. Leczymy próchnicę, paradontozę, choroby przyzębia, a ponadto zajmujemy się endodoncją (leczeniem kanałowym), ortodoncją, protetyką i stomatologią chirurgiczną. W naszym Centrum Medycznym, jak już wspomnieliśmy, umówisz wizytę również w celach profilaktycznych. Naszym pacjentom proponujemy indywidualny plan leczenia.

Stomatologia zachowawcza — na czym polega?

Do lekarza stomatologa zgłaszają się nie tylko pacjenci, u których trzeba wykonać ekstrakcję zęba, zaproponować leczenie protetyczne czy ortodontyczne. Stomatologia zachowawcza obejmuje profilaktykę próchnicy i eliminację powstałych zmian próchnicowych. Oczywiście leczenie zachowawcze to także endodoncja, dzięki której jesteśmy w stanie uratować zęby, unikając ich usunięcia. Leczenie zachowawcze jest najmniej inwazyjne — opracowujemy zmiany próchnicowe, starając się zachować jak najwięcej tkanek własnych zęba. Następnie odbudowujemy ząb, wypełniając go wysokiej jakości trwałymi materiałami stomatologicznymi. Są one na tyle nowoczesne, że nie zaburzają estetyki uśmiechu.

Stomatologia dziecięca

Nasi specjaliści doskonale wiedzą, że mali pacjenci są najbardziej wymagający, ponieważ potrzebują troskliwej opieki i podejścia. Kompetencje naszych stomatologów sprawiają, że dziecięce zęby leczymy skutecznie, bezboleśnie i bezstresowo. Nasz personel kompleksowo zajmie się najmłodszym pacjentem od momentu, kiedy ten pojawi się w naszym Centrum Medycznym. Jakie usługi świadczymy, jeśli chodzi o leczenie zębów u najmłodszych? Oferujemy:

  • leczenie zębów w bez bólu (stosujemy nowoczesne znieczulenia komputerowe, przeprowadzamy również zabiegi w znieczuleniu ogólnym)
  • profilaktykę przeciwpróchnicową
  • leczenie nie tylko zębów stałych, ale także mlecznych
  • zabiegi profilaktyczne (fluoryzację, ozonowanie, lapisowanie, lakowanie)

Endodoncja — leczenie kanałowe

Strach ma wielkie oczy, zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie kanałowe, którego pacjenci obawiają się najbardziej. Przekonasz się, że u nas nie ma się czego bać. Endodoncja to leczenie miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Zanim przystąpimy do leczenia kanałowego, wykonamy diagnostykę radiologiczną. Natomiast sam zabieg endodontyczny jest bezbolesny. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt taki jak mikroskopy endodontyczne, które uwidaczniają zarys dna komory zęba i kanały zębowe. Usuniemy chore tkanki i odsłonimy komorę zęba. Kolejny krok to likwidacja zmienionych chorobowych tkanek z kanałów zębowych. Te ostatnie poszerzamy, odkażamy i wypełniamy specjalnym materiałem. Jeśli Twój ząb jest mocno zniszczony, zaproponujemy Ci różne metody odbudowy jego korony — materiał kompozytowy lub koronę protetyczną. Pamiętaj, o tym, że po leczeniu kanałowym należy regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Jak leczymy choroby przyzębia?

Najczęstszą przyczyną chorób przyzębia są bakterie znajdujące się w jamie ustnej (tworzą one także płytkę nazębną). Jednak nie tylko one wywołują schorzenia przyzębia. Mają na nie wpływ także choroby takie jak: cukrzyca, bruksizm, choroby ogólnoustrojowe. Stres również negatywnie odbija się na stanie jamy ustnej i zębów. Nieleczone choroby przyzębia są nie tylko bolesne, ale prowadzą także do utraty zębów. Podczas pierwszego etapu leczenia usuwamy zalegającą płytkę nazębną wraz z nagromadzonym kamieniem nazębnym. Jeśli stan Twoich zębów jest na tyle dobry, sama higienizacja wystarczy. W przypadku, kiedy problem jest większy, stosujemy zabiegi korekcyjne — naprawiamy i regenerujemy uszkodzone struktury przyzębia. Czasami konieczna jest sterowana regeneracja tkanek (odbudowa kości) lub operacja przeszczepu dziąseł (zadanie dla chirurga szczękowego).

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje usuwanie zębów (w tym usuwanie zębów mądrości), jak również operacje w obrębie jamy ustnej. Nie tylko usuniemy Twój ząb, którego nie da się uratować, ale także przygotujemy Cię do leczenia protetycznego i implantologicznego. Wykonamy także operacje zatok szczękowych, odbudujemy kości i wdrożymy postępowanie lecznicze po usunięciu zęba (między innymi zamkniemy przetokę ustno-zatokową).

Nasze działania zawsze poprzedza szczegółowa diagnostyka. Zanim przejdziemy do zabiegów, ocenimy stan Twojej jamy ustnej, określając Twoje potrzeby i możliwości lecznicze. Odpowiemy także na wszystkie Twoje pytania. Wybierając nasze Centrum Medyczne, zyskujesz gwarancję fachowej opieki na każdym etapie leczenia zębów. Zadbamy o Twój piękny uśmiech, zdrowe zęby i co za tym idzie — dobre samopoczucie.