Logopeda

Poradnia Logopedyczna w Centrum Medycznym BetaMed świadczy usługi dla dzieci oraz osób dorosłych. Diagnoza logopedyczna ma na celu stwierdzenie, jakiego rodzaju zaburzenia mowy występują u danego pacjenta i jakie są przyczyny problemów komunikacyjnych. Odpowiednio dobrana terapia logopedyczna wspomaga leczenie wad wymowy.

Naszym pacjentom oferujemy m.in.:

  • terapię dyslalii (poprawa dykcji i artykulacji, pomoc w korygowaniu wad wymowy m.in. usuwanie nieprawidłowej wymowy poszczególnych głosek, pomoc w wyeliminowaniu seplenienia międzyzębowego)
  • terapię dyzartrii (pomoc osobom, które mają uszkodzoną część ruchową ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego i w nieprawidłowy sposób artykułują głoski, mają zaburzenia oddychania czy fonacji)
  • terapię afazji (pomoc osobom z uszkodzeniami układu nerwowego, które wiedzą, co chcą powiedzieć, ale nie są w stanie „ubrać myśli w słowa”)
  • terapię dla dzieci, które mają trudności w pisaniu i czytaniu
  • terapię opóźnionego rozwoju mowy
  • ustalenie indywidualnego programu terapii oraz dobranie prawidłowych ćwiczeń, które usprawniają pracę narządów artykulacyjnych
  • przywrócenie zdolności komunikacyjnych po urazach mózgowo-czaszkowych
  • poprawę zdolności komunikacyjnych osób z demencją lub z chorobami demielinizacyjnymi

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Poznaj naszych specjalistów

mgr Bożena Mikłasz-Sendecka

Specjalista logopedaBożena Mikłasz - Sendecka - magister filologii Uniwersytetu Śląskiego. Logopeda i tłumacz języków południowosłowiańskich. Specjalizuje się w diagnozie i terapii logopedycznej dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Zamiłowanie do języków obcych i praca za granicą w przedszkolu, prowadzonym metodą Marii Motessori, ukierunkowało jej studia logopedyczne w stronę dwu i wielojęzyczności.

Na co dzień zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i dorosłych. Pracuje z pacjentami wentylowanymi mechanicznie oraz ludźmi dotkniętymi chorobami wieku podeszłego. Prywatnie jest mamą 5 latka, z którym testuje przeróżne zabawy i gry logopedyczne. Wspólnie tworzą pomoce dydaktyczne według własnego pomysłu i wykonania.

Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zarejestruj on-line


mgr Agnieszka Grabiec

Specjalista logopeda
Zadzwoń i umów wizytę: ☎️ 32 420 29 00 📱 519 308 200

Zarejestruj on-line


↓