Szczepienia przeciw grypie

W Centrum Medycznym BetaMed wykonujemy szczepienia przeciwko grypie w ramach usług prywatnych.


Celem szczepień przeciwko grypie jest nie tylko uniknięcie zachorowania, ale przede wszystkim uniknięcie poważnych powikłań pogrypowych takich, jak zapalenie płuc czy zapalenie mięśnia sercowego. Po szczepieniu układ odpornościowy potrzebuje od 6 do 8 tygodni na produkcję przeciwciał przeciwko wirusowi grypy. Dzieci i osoby starsze należą do grup ryzyka, dla których grypa jest bardzo poważnym zagrożeniem.
Jedna dawka szczepionki wystarczy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania u siebie i swoich najbliższych, a tym samym zarażenia osób w najbliższym otoczeniu.


Szczepionka przeciwko grypie chroni nie tylko osobę zaszczepioną, lecz także osoby z najbliższego otoczenia osoby zaszczepionej. Największe ryzyko infekcji występuje w miejscach dużych skupisk ludzi - w przedszkolach, szkołach czy środkach publicznej komunikacji. Dlatego w momencie pojawienia się objawów warto unikać kontaktów z bliskimi i z otoczeniem, aby nie szerzyć zakażenia. Dopóki występują objawy - istnieje możliwość zakażania innych.
CENA 58 zł


W przypadku osób, które nie złożyły deklaracji wyboru lekarza POZ w naszej placówce,
dodatkowy koszt za wizytę lekarską, przy szczepieniu, wynosi 100 zł.


Zadzwoń:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200