Lekarze specjaliści

Jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do lekarzy - bez kolejki i bez skierowania, zapraszamy do naszej przychodni specjalistycznej BetaMed w Chorzowie.

Nasza oferta umożliwia konsultację z wybranym specjalistą w dogodnym dla pacjenta terminie. Pozwala także na bieżąco kontrolować stan zdrowia oraz reagować odpowiednio wcześnie w przypadkach jego nagłego pogorszenia się.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200

Lekarze specjaliści

Kiedy dopadnie Cię zwykła grypa lub przeziębienie, udajesz się na wizytę do lekarza rodzinnego. W przypadku, gdy okaże się jednak, że problem jest bardziej złożony, pomoże ci konkretny specjalista.

Nasi lekarze specjaliści to wybrane grono doświadczonych praktyków z wieloletnim stażem. Nie potrzebujesz skierowania, aby skorzystać z ich opieki! Zatem nie zwlekaj i postaw na zdrowie!

Lekarze specjaliści — jakie zadania mają do wykonania?

Tak, jak lekarz POZ, specjalista przeprowadza badanie medyczne, które pozwala mu postawić wstępną diagnozę i skierować pacjenta na dalsze badania. Inne zadania leżą w gestii specjalistów zajmujących się organami wewnętrznymi, a inne psychiką.

W naszej placówce medycznej BetaMed skorzystasz z wiedzy i doświadczenia między innymi takich lekarzy jak:

 • chirurg,
 • chirurg dziecięcy,
 • psycholog,
 • gastrolog
 • kardiolog,
 • neurolog,
 • ortopeda,
 • ortopeda dziecięcy,
 • dietetyk,
 • okulista,
 • stomatolog,
 • ginekolog,
 • urolog,
 • lekarz rehabilitacji,
 • logopeda.

Warto dowiedzieć się więcej o naszych specjalistach i wybrać lekarza, który zajmie się konkretnym schorzeniem.

Lekarz chirurgii

Chirurg zajmuje się leczeniem operacyjnym. Jego specjalizacją najczęściej jest chirurgia ogólna lub dziecięca. Zanim specjalista ten przeprowadzi zabieg, konsultuje się z innymi lekarzami, między innymi takimi jak pediatra. Dzięki szybkiej interwencji chirurgicznej unikniesz wielu krytycznych sytuacji i powikłań na przykład po wypadkach. Pamiętaj, że specjalnością tego lekarza jest często nie tylko chirurgia ogólna, ale także zachowawcza.

Chirurg dziecięcy wykonuje zabiegi operacyjne u najmłodszych pacjentów.

Gastrolog

Gastrologia jest gałęzią medycyny, która obejmuje schorzenia układu pokarmowego — przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych (wątroby, trzustki, dróg żółciowych). Gastrolog diagnozuje i leczy choroby związane z wymienionymi organami.

Ortopeda

Lekarz ten diagnozuje i leczy układ mięśniowo-stawowo-kostny. Na wizytę do tego specjalisty wybierz się, kiedy doznałeś złamania, skręcenia, zwichnięcia kończyny lub cierpisz na wady postawy. Ortopeda pomoże Ci także w przypadku bólu kręgosłupa, szyi i karku. W razie konieczności wypisze skierowanie na rehabilitację lub na zakup wyrobów ortopedycznych. Ortopeda często wydaje skierowanie na inne badania diagnostyczne — na przykład takie, które wykonuje radiolog.

Ortopeda dziecięcy leczy wyżej wymienione schorzenia u małych pacjentów.

Psycholog

Wprawdzie psycholog nie zajmuje się leczeniem farmakologicznym, jednak kiedy stwierdzi, że zaszła taka potrzeba, skieruje cię do innego specjalisty — psychiatry. Psycholog udzieli Ci wsparcia w przypadku doznanej traumy, depresji, zaburzeń lub innych problemów natury psychicznej, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Kardiolog

Do tego lekarza wybierz się, gdy cierpisz na schorzenia serca lub układu sercowo-naczyniowego. Specjalista ten pomoże Ci w przypadku nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, miażdżycy, nabytych lub wrodzonych wad serca, zapalenia mięśnia sercowego.

Neurolog

Neurolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego. W jego skład wchodzą nerwy obwodowe, rdzeń kręgowy i mózg. Specjalista zbada czynności Twojego układu nerwowego, a także sprawdzi, jak Twój organizm reaguje na bodźce. Neurolog między innymi diagnozuje nawracające migreny, jak również choroby neurodegeneracyjne.

Dietetyk

Dietetyk jest specjalistą, który pomoże Ci nie tylko w zaburzeniach odżywiania, ale także skomponuje dietę w przebiegu wielu schorzeń. To on tak układa jadłospis oraz doradza, jakie produkty do niego włączyć, aby wesprzeć organizm w chorobach układu krążenia, cukrzycy, insulinooporności, chorobie Hashimoto, celiakii, nadwadze i otyłości.

Okulista

Okulista będzie czuwać nad Twoim wzrokiem, niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy wykonujesz oraz w jakim wieku jesteś. Do tego specjalisty udaj się, kiedy odczuwasz pogorszenie widzenia, masz zamglony wzrok, źle widzisz po zmroku, cierpisz na zapalenie spojówek, doznałeś urazu oka, odczuwasz niepokojące objawy ze strony narządu wzroku. Nasz okulista zdiagnozuje problem i wdroży leczenie.

Stomatolog

Leczenie kanałowe nie musi stać się problemem! Jeśli do tej pory stomatologa omijałeś szerokim łukiem, pora to zmienić! Nasz specjalista w mig zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów z uzębieniem. U nas wyleczysz między innymi próchnicę, nadwrażliwość zębów, pozbędziesz się ubytków, jak również wykonasz skaling.

Ginekolog

Specjalista ten wykryje i wyleczy choroby kobiecego narządu płciowego. W mig zdiagnozuje patologie, stosując odpowiednie leczenie. Ginekolog-położnik poprowadzi również ciążę, czyli będzie na bieżąco monitorować rozwój płodu.

Urolog

Urolog diagnozuje i leczy choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn i moczowego u kobiet. Nasz specjalista w mgnieniu oka wykryje takie schorzenia jak: zapalenie jądra, zapalenie cewki moczowej, kamica nerkowa, załupek, zaburzenia erekcji, nowotwór krocza. Nie obawiaj się leczenia — nasz urolog pomoże Ci pokonać problemy związane z układem moczowo-płciowym!

Lekarz rehabilitacji

Do tego specjalisty udaj się wtedy, kiedy cierpisz na schorzenia związane z narządem ruchu. To on skieruje Cię na odpowiednie leczenie — fizjoterapię bądź farmakoterapię — lub zleci dodatkowe badania diagnostyczne. Nasz lekarz rehabilitacji przywróci Ci dawną sprawność!

Logopeda

Jeśli Ty lub Twoja pociecha cierpicie na wady wymowy, przyda się praca z naszym logopedą. Jednak nasz specjalista nie tylko poprawi Twoją artykulację, ale także zbada przyczyny psychologiczne, które wpłynęły na zaburzenia mowy. Logopeda pracuje również z osobami cierpiącymi na dysleksję, zespół Aspergera czy autyzm.

Endokrynolog

Lekarz endokrynolog specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu problemów związanych z układem hormonalnym. Ten skomplikowany mechanizm organizmu składa się z gruczołów dokrewnych oraz komórek odpowiedzialnych za produkcję hormonów. Endokrynolog to specjalista, który zajmuje się różnymi schorzeniami, w tym chorobami tarczycy. Zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tego gruczołu stanowią znaczący odsetek przypadłości, z którymi pacjenci kierują się do naszej kliniki.

Laryngolog

Badanie laryngologiczne obejmuje diagnostykę oraz leczenie schorzeń związanych z gardłem, uszami, krtanią oraz nosem. Specjalista ten zajmuje się również diagnostyką oraz terapią problemów z zatokami przynosowymi, kośćmi skroniowymi, jamą ustną, przełykiem, oskrzelami oraz tchawicą. Zakres jego działań nie ogranicza się jedynie do terapii farmakologicznej, ale obejmuje także procedury chirurgiczne dotyczące zatok przynosowych, gruczołów ślinowych oraz języka.

Specjaliści, którzy przyjmują w naszym Centrum Medycznym BetaMed zdiagnozują Twoje schorzenia i wdrożą leczenie, które poprawi jakość Twojego życia. Nie czekaj — umów się na wizytę już dziś!