Psycholog

Poradnia Psychologiczna w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy usługi z zakresu kompleksowej pomocy psychologicznej. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego problemu, przyjazne wsparcie oraz pełną dyskrecję. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort pacjenta.

Diagnozujemy i pomagamy w leczeniu depresji i nerwic. Prowadzimy poradnictwo psychologiczne dla osób, które zmagają się z zaburzeniami osobowości oraz stanami lękowymi, a także potrzebują wsparcia emocjonalnego.

Prowadzimy indywidualną terapię dzieci i młodzieży, pomagając w:

 • pokonywaniu trudności w relacjach z rówieśnikami
 • rozwiązywaniu problemów wychowawczych i zaburzeń zachowania
 • rozwiązywaniu problemów emocjonalnych takich jak: tiki, fobie
 • leczeniu uzależnień m.in. od internetu i gier komputerowych
 • tworzeniu strategii leczenia objawów psychosomatycznych, wynikających z długotrwałego stresu i wahań stanów emocjonalnych
 • odzyskiwaniu równowagi emocjonalnej, będącej następstwem trudnych życiowych doświadczeń i sytuacji kryzysowych

Naszym pacjentom oferujemy:

 • pomoc psychologiczną
 • porady psychologiczne
 • podstawową diagnozę psychologiczną (psychologiczna ocena stanu psychicznego)
 • interwencję w kryzysie
 • terapię psychologiczną o charakterze wspierającym

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200

Poznaj naszych lekarzy

mgr Kamil Kos

Psycholog


Jest absolwentem jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie SWPS w Katowicach na kierunku psychologia w specjalności psychologia kliniczna oraz licencjonowany psycholog transportu. Na co dzień piastuje stanowisko psychologa na oddziałach ZOL, w przychodni psychologicznej oraz w medycynie pracy w BetaMed S.A. w Chorzowie.

Pracował również jako wychowawca młodzieżowy w Stowarzyszeniu Świętego Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej. Swój warsztat psychologiczny realizuje jako diagnosta, prowadząc terapię wspierającą, pomoc w kryzysie oraz poradnictwo psychologiczne. Prócz swoich zainteresowań klinicznych swoje prace badawcze poświęca również tematyce psychologii społecznej.

Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00

📱 519 308 200

Rejestracja on-line
ZNANY LEKARZ - umów wizytę / sprawdź opinie


Psycholog

W naszym Centrum Medycznym BetaMed świadczymy usługi z zakresu pomocy psychologicznej. Nasi specjaliści prowadzą indywidualną terapię psychologiczną dla dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Mimo że psycholog nie podpowie rozwiązania problemu, pomoże znaleźć jego przyczyny. Konsultacje specjalistyczne pomogą Ci podjąć decyzje, które okażą się kluczowe dla Twojego zdrowia i życia.

Psycholog, czyli specjalista, który pomaga w trudnych sytuacjach życiowych

Nasi specjaliści mają odpowiednie przygotowanie, które pozwala im pracować w zawodzie psychologa (ukończyli jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia). Z kolei psycholog kliniczny to osoba posiadająca właściwe kwalifikacje (ukończyła dodatkowy 4 -letni kurs podyplomowy), aby wspierać pacjenta w kryzysach psychicznych po przebytych chorobach. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa i zasady kodeksu etycznego (wykonuje on zawód zaufania publicznego). Specjalista na podstawie zebranego od pacjentów wywiadu może postawić diagnozę i rozpocząć terapię psychologiczną. Psycholog pomoże w sytuacjach takich jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, poczucie lęku i wyobcowania. Jego pomoc jest nieoceniona w przypadku zaburzeń funkcji poznawczych, zaburzeń procesów myślowych, problemów związanych z pamięcią i brakiem umiejętności radzenia sobie w społeczeństwie. Wsparcia psychologa i terapii psychologicznej wymagają także osoby, które zmagają się z zaburzeniami emocji spowodowanymi różnymi schorzeniami psychicznymi. Specjalista diagnozuje i leczy:

 • depresję
 • nerwicę
 • fobie
 • uzależnienia
 • ADHD
 • dysleksję
 • dyskalkulię
 • dysortografię

Kiedy skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej?

Nie lekceważ z pozoru błahych problemów. Jeśli codzienne życie zaczyna Cię przerastać i nie widzisz światła w tunelu piętrzących się trudności, skorzystaj z poradnictwa psychologicznego. Psycholog zajmuje się całym spektrum problemów natury psychicznej. Bywa, że konieczna jest szybka interwencja kryzysowa, czyli doraźna pomoc w sytuacjach, które mogą powodować zaburzenia równowagi emocjonalnej. Wskazaniem do wizyty u psychologa są:

 • długotrwały smutek
 • drażliwość i złość, z którymi nie potrafisz sobie poradzić
 • brak umiejętności porozumienia się z partnerem, dzieckiem, rodzicem
 • przewlekły stres
 • poczucie lęku
 • zaburzenia snu
 • zaburzenia poczucia łaknienia
 • uzależnienia
 • problemy związane z kontaktami z rówieśnikami (psycholog dzieci)
 • nieumiejętność radzenia sobie w przypadku konfliktów (z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami)

Jak wygląda konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna (czy w psychoterapii, czy psychologii klinicznej) zawsze rozpoczyna się od rozmowy z pacjentem. Psycholog na podstawie tego, co mówisz i jak się zachowujesz, może postawić diagnozę lub zaproponować konkretny plan terapii. Pierwsza wizyta jest dla Ciebie bardzo ważna, ponieważ decydujesz czy chcesz kontynuować spotkania z tym konkretnym specjalistą. Zastanów się nad swoją życiową sytuacją, tym, co Cię niepokoi i sprawia, że nie potrafisz sobie poradzić z trudnościami. Na pierwszej wizycie na pewno się nie skończy, dlatego wybierając psychologa, kieruj się również tym, aby dana osoba wzbudziła Twoje zaufanie. Specjalista zada pytania o Twoje oczekiwania względem zastosowanej terapii. Warto zadbać o to, aby przekazywane informacje były szczere — nie ukrywaj przed psychologiem swoich obaw, lęków i wątpliwości (nawet jeśli niektóre z informacji są wstydliwe). Bywa, że psycholog zadecyduje, iż konieczna jest dalsza diagnostyka lub wizyta u specjalisty takiego jak psychiatra bądź seksuolog. Wizyta u psychologa nie powinna kojarzyć się z czymś przykrym. Pierwsze spotkanie ma zwykle charakter informacyjny. Celem kolejnych sesji jest to, aby przynieść Ci ulgę i pomóc rozeznać swoją sytuację życiową.

Psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta? Jakiego specjalistę wybrać?

Pomoc psychologiczna obejmuje wsparcie w poradni zdrowia psychicznego, testy zawodowe i orzecznictwo. Specjalista ten często pracuje w szpitalu np. na oddziałach onkologicznych, kardiologicznych, ginekologicznych. Z kolei psychoterapeuta zajmuje się kryzysami emocjonalnymi, spadkiem motywacji oraz wszelkimi zaburzeniami, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w naszym życiu. Bardzo często, aby skorzystać z sesji psychoterapeutycznych, należy najpierw udać się do psychiatry. Ten ostatni przepisuje leki, ustalając ich dawki. Psychiatra leczy lęki, fobie, bezsenność, ataki paniki i inne zaburzenia psychiczne (często o podłożu psychosomatycznym).

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji i dotychczasowe metody postępowania nie przynoszą ulgi, warto skonsultować się z psychologiem. Wizyta u tego specjalisty często wiąże się ze wstydem. Zupełnie niepotrzebnie. Sesje u psychologa lub psychoterapia nie są czymś stygmatyzującym. Jest wręcz przeciwnie — ich celem jest poprawa Twojego zdrowia psychicznego. Dzięki wsparciu naszych psychologów przestaniesz odczuwać niepohamowaną złość, smutek i lęk. Wreszcie zaczniesz dostrzegać szanse i możliwości, a to, co było do tej pory trudnością nie do pokonania, stanie się tylko kolejną przeszkodą, którą z łatwością usuniesz.