Opieka krótkoterminowa

Pobyty krótkoterminowe w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie są skierowane do pacjentów po przebytych operacjach i urazach, dzięki którym mają szansę na poprawę ogólnej sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i równowagi.

Jest to również oferta dla osób samotnych, którzy pragną spędzać czas z osobami będącymi na podobnym etapie życia. Pobyty dzienne są natomiast odpowiedzią na potrzeby rodzin seniorów, które nie są w stanie zapewnić im opieki całodobowej, chociażby ze względu na pracę zawodową czy pilny wyjazd służbowy bądź wakacyjny.

Podstawowy zakres usług

Pobyty całodobowe

 • zakwaterowanie w pokoju 2 lub 3-osobowym z łazienką
 • wyżywienie – 5 posiłków dziennie
 • opiekę dietetyka
 • całodobową opiekę pielęgniarską
 • opiekę lekarską
 • opiekę psychologów
 • terapię logopedyczną
 • terapię zajęciową oraz aktywizację według stanu zdrowia
 • edukację zdrowotną


Pobyty dzienne

 • wyżywienie – 5 posiłków dziennie
 • całodobową opiekę pielęgniarską
 • opiekę lekarską
 • opiekę psychologów
 • terapię logopedyczną
 • terapię zajęciową oraz aktywizację według stanu zdrowia
 • edukację zdrowotną
 • zajęcia tematyczne, gry, zabawy
 • możliwość korzystania z ogródka na terenie BetaMed MAC
 • możliwość korzystania z kościółka na terenie BetaMed MAC
Wskazania

 • Osoby samotne, które pragną spędzać czas z osobami będącymi na podobnym etapie życia
 • Osoby starsze i niesamodzielne
 • Osoby, które potrzebują pomocy czasowej w nagłych sytuacjach (wyjazd, delegacja, urlop)
Czas trwania pobytu

W zależności od potrzeb pacjenta i jego rodziny.

Dokumenty

W przypadku pobytu komercyjnego, nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Przy pobytach całodobowych niezbędnymi dokumentami jest karta informacyjna z ostatniego leczenia szpitalnego lub wstępna ocena lekarska.


Wstępna ocena lekarska
Środki ochrony osobistej


CENA za dobę 210 zł

CENA za godzinę 25 zł

Zadzwoń:

📱 515 546 724


CENA za dobę
210 zł


CENA za godzinę
25 zł

Zadzwoń:

📱 515 546 724

Opieka krótkoterminowa dla seniora

Opieka nad seniorem nie należy do łatwych zadań. Dopada Cię poczucie niemocy, frustracja i zniechęcenie? Rozwiążemy Twoją trudną sytuację! Jedną z naszych usług jest opieka krótkoterminowa dla seniora. Osobie starszej zapewnimy profesjonalne wsparcie medyczne, zajęcia terapeutyczne i edukacyjne. Wszystko po to, abyś mógł odpocząć od codziennych obowiązków. Skorzystaj z opieki krótkoterminowej dla osób w podeszłym wieku i nabierz sił do dalszego działania!

Kiedy zdecydować się na opiekę krótkoterminową?

Opieka krótkoterminowa to wsparcie nie tylko seniorów, ale także ich bliskich zmęczonych wypełnianiem codziennych obowiązków przy starszej, schorowanej osobie. To również zupełnie inne rozwiązanie niż dom opieki, ponieważ w domu seniora osoba starsza przebywa długoterminowo i nierzadko tam spędza całą jesień swojego życia.

Krótkoterminowa opieka jest przeznaczona dla bliskich osób seniorów, którzy nie radzą sobie z wykonywaniem codziennych czynności. Jeśli musisz coś załatwić w mieście, odwiedzić lekarza lub po prostu chcesz odpocząć i nabrać sił, zapewnij swojemu seniorowi pobyt w naszej placówce medycznej.

Oferujemy pobyty krótkoterminowe całodobowe, jak i dzienne. Pod nieobecność opiekuna osoba starsza uczestniczy w licznych zajęciach edukacyjnych, terapeutycznych i otrzymuje wsparcie medyczne.

Pobyty krótkoterminowe dopasowane do oczekiwań seniora i jego bliskich

Jeśli senior nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, nie oddawaj go do domu opieki. To negatywnie odbije się na zdrowiu bliskiej Ci osoby. Z dala od rodziny, osoba starsza zaczyna tracić apetyt i popada we frustrację. Nierzadko jej stan pogarszają choroby, na które cierpi.

Podczas opieki krótkoterminowej (zupełnie innej niż w przypadku domu seniora) Twój senior korzysta ze wsparcia medycznego, konsultacji i zabiegów. Zdecyduj się na pobyt dzienny lub całodobowy. W przypadku pobytu całodobowego Twoja bliska osoba może liczyć na zakwaterowanie w pokoju 2- lub 3-osobowym, na pełne wyżywienie (5 posiłków), opiekę dietetyka, psychologa, logopedy. Natomiast jeśli chodzi o pobyty dzienne, również oferujemy wyżywienie, całodobową opiekę pielęgniarską, lekarską, psychologiczną, logopedyczną i konsultacje zdrowotne. Senior ma do dyspozycji ogród, który znajduje się na terenie ośrodka BetaMed MAC.

Zalety opieki krótkoterminowej nad osobami starszymi

W przypadku osób starszych niezwykle ważne jest to, aby opiekę krótkoterminową dopasować do ich indywidualnych potrzeb. To, jak podkreślamy, zupełnie inne rozwiązanie niż dom opieki.

Pomożemy Ci złapać oddech, a Twojej bliskiej starszej osobie — wrócić do zdrowia w krótkim czasie. Doskonale rozumiemy to, że opiekun sam nieraz nie daje rady sprawować pieczy nad seniorem, który nie funkcjonuje samodzielnie. W naszej placówce zadbamy o to, aby jego stan zdrowia uległ poprawie.

Wsparcie medyczne, jak i zajęcia dopasowujemy do potrzeb osób starszych. Trening umysłu, dostęp do kultury i kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji sprawiają, że senior zrywa z rutyną dnia codziennego i zaczyna odzyskiwać sprawność. Po powrocie do domu chętniej podejmuje proponowaną mu aktywność i łatwiej porozumiewa się z bliskimi.

Opieka krótkoterminowa w BetaMed — jakie atrakcje zapewniamy seniorowi?

Podczas opieki krótkoterminowej stawiamy na aktywizację seniora. Jednocześnie dbamy o rodzinną atmosferę. Nasz wykwalifikowany personel to osoby empatyczne, uśmiechnięte i uczynne. 

Seniorzy mogą liczyć u nas na wsparcie medyczne, ale także psychologiczne. Pomagamy im pokonywać trudności życiowe i uczymy ich, jak zachować się w kłopotliwych sytuacjach. Zyskuje na tym nie tylko osoba starsza, ale także opiekun.

Celebrujemy święta i jubileusze naszych seniorów. Często na ich cześć organizujemy małe przyjęcia. Codzienne gry, zabawy i gimnastyka aktywizują osoby w podeszłym wieku. Natomiast integracyjne wieczorki taneczne pozwalają im zapomnieć o dolegliwościach.

Nie rezygnuj z pracy, tylko dlatego, że opiekujesz się seniorem! Postaw na opiekę krótkoterminową w BetaMed i zapewnij swoje starszej bliskiej osobie pełne wsparcie. Odetchniesz, nabierzesz sił, a Twój podopieczny zyska chęci do życia.