Opieka nad seniorem

Centrum Medyczne BetaMed w Chorzowie zapewnia długoterminową, całodobową i dzienną opiekę nad osobami w podeszłym wieku, cierpiącymi na choroby przewlekłe lub mającymi problemy z wykonywaniem codziennych czynności i ogólną sprawnością. Naszym priorytetem jest tworzenie atmosfery jak najbardziej zbliżonej do warunków domowych. U nas Twój bliski poczuje się, jak w domu. Nasza placówka medyczna gwarantuje profesjonalną opiekę dla seniorów.


Stawiamy na usamodzielnianie i aktywizację seniorów. Podczas pobytów nasi pacjenci otrzymują kompleksową opiekę pielęgniarek, opiekunów i terapeutów oraz indywidualną rehabilitację.


Placówka BetaMed S.A. zdobyła I miejsce w internetowym plebiscycie organizowanym przez Dziennik Zachodni "Miejsce Przyjazne Seniorom".Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200

 

Opieka nad seniorem

Czy wiesz, że w 2050 roku osoby w wieku 65 lat będą stanowić około 33% ogólnej liczby ludności? To świadczy o tym, że jako społeczeństwo się starzejemy. Lawinowy wzrost liczby seniorów powoduje, że zapotrzebowanie na opiekę nad osobami starszymi staje się coraz większe. Niestety, sprawowanie opieki nad bliskimi osobami starszymi nie zawsze jest możliwe. Jak pogodzić własne obowiązki i wspomóc seniora w wykonywaniu codziennych czynności?

Jeśli szukasz całodobowej opieki nad osobą starszą, doskonale trafiłeś. Opieka domowa nieraz nie jest możliwa, dlatego proponujemy Ci długoterminowe wsparcie osoby starszej — całodobowe lub dzienne. Ty decydujesz, czy chcesz, abyśmy zajęli się Twoją bliską osobą w czasie, kiedy jesteś w pracy, czy może potrzebujesz wsparcia przez 24 godziny na dobę.

Krótko- i długoterminowa opieka nad osobami starszymi, czyli wsparcie seniora i jego opiekuna

Brak możliwości samodzielnego funkcjonowania to nie tylko cios dla seniora, ale także jego opiekuna. Jak pokazują liczne statystyki, w naszym kraju 85% opiekunów osób starszych stanowią ich bliscy. Natomiast w Niemczech zadania te biorą na siebie profesjonalni opiekunowie zawodowi.

Owszem, możesz postarać się o zasiłek opiekuńczy (zaświadczenie wydane przez MOPS), jednak nie zmieni to faktu, że opieka nad seniorem wymaga wiele wysiłku, czasu, a nierzadko i poświęcenia własnych spraw.

Oferujemy krótko- i długoterminową opiekę nad seniorem przewlekle chorym lub wymagającym całodobowego wsparcia. Zakwaterujemy Twojego bliskiego w pokoju 2- lub 3-osobowym. Senior cały czas jest pod opieką lekarską (medyczną, psychologiczną, logopedyczną, dietetyczną) i pielęgniarską. Dbamy o jego rozwój (terapia i aktywizacja) oraz wyżywienie — osoba starsza otrzymuje 5 posiłków dziennie. Wspomóż seniora w codziennym życiu i zapewnij mu godne warunki bytu. Osoba starsza, zwłaszcza schorowana lub ze stopniem niepełnosprawności nie poradzi sobie sama z wieloma czynnościami. Już samo robienie zakupów jest dla niej ogromnym wyzwaniem, nie mówiąc o czynnościach pielęgnacyjnych. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać pomocy, aby wesprzeć bliskie osoby chore, nasza placówka przychodzi Ci z pomocą. Zajmiemy się Twoim podopiecznym, a Ty odetchniesz i złapiesz dystans do życia. Wiedz, że opiekun także musi mieć wiele siły i to nie tylko tej fizycznej, ale i psychicznej, aby dalej zajmować się bliskimi.

Rehabilitacja osób starszych — jedna z usług naszej placówki

Osoby wymagające opieki, czyli głównie osoby starsze, często trafiają do nas po hospitalizacji. W warunkach domowych całodobowe wsparcie podopiecznego byłoby niemożliwe. W naszej placówce usługi nie opierają się tylko na opiece, ale także na rehabilitacji. Odciążamy tym samym opiekunów zajmujących się seniorem. Nasi pracownicy to wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki i rehabilitanci. Otoczą Twoją bliską osobę opieką, udzielając jej pomocy.

Świadczenia, jakie oferujemy to również pełne wsparcie psychologiczne i terapeutyczne. Praca z seniorem przygotowuje go do codziennego funkcjonowania. Często osoba starsza podczas zajęć otwiera się na innych ludzi i zyskuje chęć do życia. To oczywiście pozytywnie przekłada się na jej zdrowie. Tym samym Tobie jest o wiele łatwiej opiekować się seniorem niż do tej pory. Świadczenie krótko- lub długoterminowej pomocy dla seniorów odciąża opiekunów.

Na co może liczyć senior w naszym ośrodku opiekuńczym?

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie możesz przyjąć rodziców pod swój dach i zapewnić im całodobowej pomocy, zdaj się na nasz personel. Owszem, rodzina ma obowiązek zająć się swoimi bliskimi, jednak nie zawsze jest to możliwe w domu. Zapewnienie starszym pacjentom godnych warunków to nasz priorytet. Przyjmujemy do naszego ośrodka pacjentów chorych i po przebytej hospitalizacji. Pomoc osobie starszej polega u nas na:

  • zabiegach rehabilitacyjnych — przygotowują one seniora do lepszego funkcjonowania, jak również łagodzą dolegliwości bólowe (stanowią wsparcie po operacjach, udarach, wylewach),
  • monitoringu stanu zdrowia osoby starszej — dbamy o to, aby senior regularnie przyjmował leki,
  • pielęgnacji — opieka nad osobą starszą to nie tylko odesłanie jej do lekarza; seniorami zajmujemy się kompleksowo, oferując im odpowiednie wsparcie pielęgnacyjne i higieniczne (u osób leżących szczególne znaczenie ma to, aby zapobiegać odleżynom i otarciom, jak również zapewnić opiekę fizjoterapeuty),
  • wsparciu dietetycznym — naszym podopiecznym tak komponujemy jadłospis, aby nie zabrakło w nim witamin i minerałów niezbędnych do dobrego funkcjonowania osoby starszej; seniorzy często doświadczają problemów z apetytem, dlatego naszym celem jest przywrócić im utraconą chęć jedzenia,

U nas seniorzy się nie nudzą. Oprócz wsparcia medycznego oferujemy im również liczne atrakcje. Osoby starsze uczestniczą w zajęciach, warsztatach i, jeśli pozwala im na to ich stan zdrowia, udzielają się kulturalnie.

Zrób coś więcej dla swojego seniora niż przejęcie nad nim opieki. Może się okazać, że wykonywanie codziennych czynności przy osobie starszej Cię przerosło, a przyznane świadczenia, takie jak zasiłek opiekuńczy nie zapewniają odpowiedniego wsparcia. W takim przypadku potrzebna jest opieka nad seniorem krótko- lub długoterminowa. To odciążenie schorowanej starszej osoby i jej rodziny.

Zaufaj nam!