Fizjoterapia Ambulatoryjna

W BetaMed fizjoterapia jest prowadzona przez doświadczony i profesjonalny zespół fizjoterapeutów, a ich działania oparte są na obiektywnej weryfikacji skuteczności leczenia. Mając do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, możliwe jest uzyskanie wyników oczekiwanych przez pacjentów.

Dzięki kompleksowej ofercie placówka medyczna BetaMed jest w stanie pomóc pacjentom w każdym wieku.
Nasza Poradnia Fizjoterapii Ambulatoryjnej świadczy usługi z zakresu rehabilitacji leczniczej w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych



Harmonogram obsługi pacjenta

Fizjoterapia ambulatoryjnaPoniedziałek - Piątek08:00 - 21:00
RejestracjaPoniedziałek - Piątek08:00 - 20:00

W BetaMed fizjoterapia jest prowadzona przez doświadczony i profesjonalny zespół fizjoterapeutów, a ich działania oparte są na obiektywnej weryfikacji skuteczności leczenia. Mając do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, możliwe jest uzyskanie wyników oczekiwanych przez pacjentów.

Dzięki kompleksowej ofercie placówka medyczna BetaMed jest w stanie pomóc pacjentom w każdym wieku.
Nasza poradnia fizjoterapii ambulatoryjnej świadczy usługi z zakresu rehabilitacji leczniczej w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych


Harmonogram

Fizjoterapia ambulatoryjnaRejestracja
Poniedziałek - PiątekPoniedziałek - Piątek
08:00 - 20:0008:00 - 21:00

Rehabilitacja i fizjoterapia

Sprawność fizyczna, jak i psychiczna jest ważna dla każdego człowieka. To właśnie dobre zdrowie pozwala wykonywać codzienne czynności — zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Schorzenia lub przebyty wypadek nierzadko pozbawiają sił witalnych i prowadzą do wykluczenia z życia. Rehabilitacja w naszym Centrum Medycznym BetaMed przywróci Ci zdrowie fizyczne i właściwą kondycję psychiczną. Fizjoterapia sprawi, że znów zaczniesz funkcjonować tak, jak kiedyś.

Rehabilitacja i fizjoterapia — przywrócą Ci sprawność fizyczną i psychiczną

Rehabilitacja i fizjoterapia nie są tożsame. Mimo że celem tych dwóch dziedzin medycyny jest przywrócenie pacjentowi zdrowia. Na czym zatem polegają różnice między nimi?

Rehabilitacja jest pojęciem szerszym. To proces leczniczy obejmujący zarówno Twój stan fizyczny, jak i psychiczny. Właściwa terapia wiąże się ze zmniejszeniem dolegliwości bólowych, wyciszeniem układu nerwowego i likwidacją barier psychologicznych. To właśnie owe bariery często są przyczyną wykluczenia społecznego. Jak więc widzisz, rehabilitacja to pojęcie związane z wielome sferami zdrowia pacjenta.

Z kolei fizjoterapia skupia się na poprawie funkcjonowania narządu ruchu i redukcji bólu z nim związanego. Fizjoterapeuta pracuje, wykorzystując różne techniki takie jak terapia manualna, masaż leczniczy i zabiegi fizjoterapeutyczne.

Rodzaje rehabilitacji

Rehabilitacja wiąże się z efektywnym procesem leczniczym np. poprzez likwidację barier społecznych, zawodowych, fizycznych. Rehabilitację w naszym centrum medycznym prowadzi cały zespół lekarzy, terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów i logopedów. Owszem, skupia się ona na zwalczaniu bólu, jednak swoim zakresem obejmuje również wiele innych potrzeb pacjenta. Z punktu widzenia medycznego rehabilitacja pomoże Ci, kiedy utraciłeś sprawność na skutek choroby lub jesteś osobą niepełnosprawną i Twoje interakcje z otoczeniem zostały zaburzone.

Istnieją różne rodzaje rehabilitacji — medyczna (lecznicza), rehabilitacja specjalistyczna, rehabilitacja społeczna i rehabilitacja zawodowa.

Rehabilitacja medyczna pomaga pacjentom, którzy doznali kontuzji, są niepełnosprawni lub borykają się z deficytami będącymi wynikiem wypadku. Obejmuje ona szerokie spektrum problemów pacjenta. Tego typu wsparcie rehabilitacyjne to także terapia zajęciowa. Rehabilitacja specjalistyczna wspiera osoby o szczególnych potrzebach leczniczych — między innymi z chorobami układu sercowo-naczyniowego, układu krążenia i neurologicznymi (stwardnienie rozsiane).

Natomiast rehabilitacja społeczna sprawia, że osoby niepełnosprawne zaczynają lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Rehabilitacja zawodowa pomaga pacjentom znaleźć i podjąć zatrudnienie, przekwalifikować się do innego zawodu lub ukierunkować się na przyszłe zadania zawodowe.

Fizjoterapia — to nie tylko gimnastyka lecznicza!

Fizjoterapia dostarcza organizmowi konkretnych bodźców, dzięki którym uaktywnia się w nim proces leczniczy. Terapia ta likwiduje ból oraz przywraca układowi ruchu dawną sprawność. Fizjoterapeuta pracuje z niewłaściwie funkcjonującym miejscem — kończynami, kręgosłupem, stawami. Wspomaga także osoby, których tryb życia wiąże się z brakiem ruchu, czyli na przykład siedzącą pracą.

Fizjoterapia dzieli się na ortopedyczną, neurologiczną, kardiologiczną i pediatryczną. Jakie techniki wykorzystuje fizjoterapia? Przede wszystkim:

  • terapię manualną — są to różne techniki masażu, który likwiduje ból, zwiększa ruchomość stawów i więzadeł, a także rozluźnia mięśnie,
  • kinezyterapię — to nic innego jak ćwiczenia dopasowane do potrzeb pacjenta,
  • fizykoterapię — wykorzystuję ona krioterapię, prąd elektryczny; polega na serii zabiegów leczniczych z zastosowaniem lasera, pola magnetycznego, światła,
  • hydroterapię — są to zabiegi z użyciem wody i jej właściwości, takich jak wyporność czy opór.

Rehabilitacja i fizjoterapia ambulatoryjna czy w warunkach domowych?

Wszystko zależy od Twojej kondycji psychofizycznej. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, samotnym, schorowanym seniorem lub Twój stan zdrowia nie pozwala Ci przyjść do poradni, zdecyduj się na rehabilitację w domu. Wizyta zawsze rozpoczyna się od analizy Twojego stanu zdrowia i ustalenia planu terapii. Fizjoterapia z NFZ może trwać do 80 dni zabiegowych w roku. W tym czasie skorzystasz z kinezyterapii, masaży, elektrolecznictwa, leczenia polem elektromagnetycznym, światłolecznictwa, balneoterapii i termoterapii.

W przypadku, kiedy Twoje zdrowie na to pozwala, postaw na zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach ambulatoryjnych. Obejmują one poradę lekarską i szereg ćwiczeń, masaży, a także terapii z wykorzystaniem prądu, pola magnetycznego i lasera.

Poddaj się rehabilitacji w naszym centrum medycznym i przywróć sobie utracone zdrowie! Zabiegi poprawią nie tylko Twoją kondycję fizyczną, ale także pomogą Ci pokonać bariery psychologiczne.