Chirurg
Poradnia Chirurgiczna w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy usługi z zakresu chirurgii, m.in.:
- konsultacji lekarskiej
- usuwania drobnych zmian skórnych i podskórnych takich jak guzki, tłuszczaki, kaszaki wszelkich okolic ciała; w razie konieczności wraz z badaniem histopatologicznym
- biopsji
- blokad przeciwbólowych
- iniekcji dostawowych
- punkcji torbieli
- usunięcia paznokcia wrastającego
- usuwania ganglionów
- zapewnienia kompleksowego wsparcia całego procesu leczenia
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Dr n. med. Agata Anna Biedulska
Specjalista chirugii i chirurgii dziecięcej
Specjalizuje się w zabiegach małoinwazyjnych, laparoskopowych u dzieci i młodzieży - laparoskopowe usunięcia wyrostka robaczkowego, pęcherzyka żółciowego, torbieli jajników, usunięcie żylaków powrózka nasiennego, śledziony, refluks żołądkowo-przełykowy, czy też laparoskopia diagnostyczna w przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych brzucha. Do grona zabiegów laparoskopowych w ostatnim czasie dołączył też zabieg operacji przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową PIRS (Percutaneus Internal Ring Suture). Zajmuje się również ortopedią dziecięcą, w tym leczeniem wad wrodzonych układu kostnego, wad postawy-płaskostopie, stopy płasko-koślawe, skolioza, wady stawu kolanowego z kwalifikacją do artroskopii włącznie, wady klatki piersiowej.
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Chirurg ogólny
W naszej poradni chirurgicznej w Centrum Medycznym BetaMed świadczymy usługi z zakresu chirurgii. Chirurg ogólny jest specjalistą, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń tkanek miękkich — tkanki podskórnej, skóry, narządów wewnętrznych układu trawiennego, brzucha, pęcherza moczowego, klatki piersiowej, szyi oraz mięśni. W naszej poradni usuniesz drobne zmiany skórne i podskórne, które poddamy badaniu histopatologicznemu.
Chirurg ogólny — czym się zajmuje?
Do chirurga ogólnego najczęściej zgłaszają się pacjenci ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Nasza poradnia chirurgii ogólnej przeznaczona jest dla osób, które chcą skorzystać z prywatnej opieki chirurgicznej. Nasz specjalista:
- usuwa drobne zmiany skórne i podskórne, takie jak: guzki, tłuszczaki, kaszaki z różnych obszarów ciała
- wykonuje biopsję
- zajmuje się blokadami przeciwbólowymi
- wykonuje iniekcje dostawowe
- wykonuje punkcje torbieli
- usuwa wrastające paznokcie
- usuwa gangliony
- kompleksowo wspiera cały proces leczenia
Kiedy zgłosić się do chirurga ogólnego?
Nie zawsze wizyta u chirurga będzie koniecznością. Niemniej jednak pewne dolegliwości wymagają leczenia chirurgicznego. W przypadku, kiedy:
- wskazane jest nacięcie ropnia
- występują silne bóle w okolicy podbrzusza
- masz otwarte rany
- wokół paznokci pojawiły się niepokojące zmiany
- zachodzi potrzeba zmiany opatrunku
- ropnie i krwiaki wymagają nacięcia
- zachodzi konieczność zszycia rany za pomocą szwów
- trzeba usunąć nici chirurgiczne
- zachodzi konieczność wycięcia kaszaków, ropni, brodawek, znamion na skórze
Zgłoś się do chirurga.
Kompetencje chirurga ogólnego to także leczenie oparzeń i żylaków. Nie jest to specjalista, który zajmuje się zabiegami w jamie brzusznej, niemniej jednak przeprowadza postępowanie pooperacyjne.
Konsultacja chirurgiczna — co obejmuje?
Wiesz już, czym zajmuje się chirurg ogólny. Specjalista w naszej poradni decyduje o tym, czy pacjent powinien poddać się operacji. Wizyta u naszego chirurga wygląda tak, jak u każdego innego lekarza. Rozpoczyna się od badania podmiotowego, czyli wywiadu lekarskiego, a kończy badaniem przedmiotowym — specjalista ocenia stan narządów pacjenta. Nasz chirurg największą wagę przykłada do problemu, z jakim pacjent zgłosił się do poradni. Specjalista pyta o początek występowania objawów, ich charakter, a także czynniki prowokujące. Ważną informacją jest to, czy objawy pojawiły po raz pierwszy, czy już kiedyś pacjent się z nimi zmagał.
Chirurg nie pomija innych chorób pacjenta. Zadaje pytania o przebyte operacje, przeprowadza także wywiad pod kątem obciążenia rodzinnego niektórymi chorobami, jak również pyta o przyjmowane leki.
Podczas badania przedmiotowego, specjalista skłania się ku obszarowi ciała pacjenta, który jest bolesny lub objęty procesem chorobowym. W przypadku bólu brzucha, chirurg bada jamę brzuszną. Lekarz skupia się także na znamionach i zmianach skórnych (poddaje je wnikliwej ocenie).
Kolejny krok to analiza wyników badań diagnostycznych. Niektóre z nich pacjent wykonuje przed wizytą, inne zleca sam chirurg.
Usuwanie zmian skórnych
W naszej poradni chirurgicznej usuniesz drobne zmiany skórne. Wszystkie wycinki poddajemy specjalistycznemu badaniu histopatologicznemu (po wcześniejszej biopsji). Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Nasz specjalista usuwa: brodawki skórne, włókniaki, zmiany barwnikowe.
Blokady przeciwbólowe
W naszym Centrum Medycznym w poradni chirurgicznej wykonasz także blokady przeciwbólowe obwodowe. Obejmują one blokady dostawowe, obwodowe, okołokręgosłupowe, zewnątrzoponowe.
Iniekcje dostawowe
Nasz chirurg zajmuje się także iniekcjami dostawowymi. To nic innego jak zastrzyki z określonymi substancjami, których celem jest uśmierzenie bólu (przykładem kortykosteroidy). Iniekcje wykonuje się także w przypadku stanów zapalnych stawów (głównie stawu kolanowego).
Punkcje torbieli
Specjalista z naszej poradni chirurgicznej przeprowadza również punkcje torbieli. Torbiel jest patologiczną przestrzenią wypełnioną płynem o różnej gęstości (torbiel może być prosta lub złożona). Punkcję wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Polega ona na wkłuciu się w światło torbieli, a następnie jej opróżnieniu. W zależności od charakteru zmiany czasami miejscowo podajemy niewielką ilość sterydu.
Usuwanie wrastającego paznokcia
Chirurgiczne usuwanie wrastającego paznokcia polega na pozbyciu się wrastającej części płytki paznokcia wraz z częścią macierzystą za pomocą skalpela. Po zabiegu chirurg zakłada szwy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny — przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.
Usuwanie ganglionów
Ganglion jest torbielowatym guzem wypełnionym galaretowatą mazią. Pojawia się na skutek urazów lub stanu zapalnego. Gangliony najczęściej tworzą się w okolicach kolana, nadgarstka i stopy. Mogą one dawać dolegliwości bólowe, jak również powodować drętwienie, obrzęki i zaburzenia unaczynienia. Trwałą metodą usuwania ganglionów jest ich wycięcie wraz z szypułą (wtedy ryzyko nawrotu jest minimalne). Wycięte tkanki poddajemy badaniu histopatologicznemu (aby wykluczyć zmiany innego pochodzenia). W naszej poradni chirurgicznej wykonasz wiele zabiegów chirurgicznych, jak również oddasz się pod opiekę specjaliście. Jest to szczególnie ważne po przebytych operacjach, ponieważ chirurg monitoruje przebieg leczenia, jak również wyciąga szwy (zapewnia kompleksowe wsparcie podczas rekonwalescencji pooperacyjnej).
Nasze strony: Chirurg Chorzów - Chirurg Jaworzno - Chirurg Siemianowice - Chirurg Ruda Śląska - Chirurg Czeladź - Chirurg Piekary Śląskie - Chirurg Mikołów - Chirurg Tychy - Chirurg Katowice - Chirurg Bytom - Chirurg Dąbrowa Górnicza - Chirurg Będzin - Chirurg Sosnowiec - Chirurg Gliwice - Chirurg Zabrze