Gastrolog
Poradnia Gastrologiczna w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego, obejmujących przełyk, żołądek, dwunastnicę, wątrobę, trzustkę, drogi żółciowe oraz jelita. Podczas konsultacji lekarz może skierować pacjenta na specjalistyczne badania diagnostyczne takie jak gastroskopia, czy kolonoskopia, które pacjenci mogą także wykonać w placówce medycznej BetaMed.
Naszym pacjentom gwarantujemy:
- specjalistyczne konsultacje gastroenterologiczne
- diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego
- leczenie zaburzeń przewodu pokarmowego, towarzyszące chorobom innych narządów
- leczenie zaburzeń wchłaniania (m.in. alergie pokarmowe)
- leczenie czynnościowych bólów brzucha wywołanych m.in. stresem
- leczenie powikłań zabiegów chirurgicznych
- wlewy dożylne żelaza
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Lek. Przemysław Ramos
Specjalista chorób wewnętrznych, endoskopista
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w wielu szkoleniach i kursach. Z sukcesami ukończył kursy m.in. z endoskopii oraz endoskopii gastroenterologicznej.
Jest uczestnikiem wielu krajowych oraz zagranicznych konferencji specjalistycznych, które dotyczą schorzeń górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego.
Zadzwoń i umów wizytę:
☎️ 32 420 29 00📱 519 308 200
Gastrolog
W naszym Centrum Medycznym BetaMed skorzystasz z usług gastrologa. Jest to specjalista, który zajmuje się leczeniem układu pokarmowego, żołądka, jelit, wątroby i trzustki.
Dokucza Ci zgaga, refluks lub masz objawy wrzodów żołądka? Zgłoś się do naszej poradni! Diagnozujemy i leczymy również schorzenia takie jak nowotwory przewodu pokarmowego czy choroba Leśniowskiego-Crohna.
Gastrolog — zajmuje się leczeniem chorób układu pokarmowego
Gastrolog zajmuje się skomplikowanymi schorzeniami takimi jak nowotwory dwunastnicy i przewodu pokarmowego, jak i mniej poważnymi, do których zaliczają się zgaga, wrzody i niestrawność. Gastrologia jest dziedziną medycyny obejmującą diagnostykę i leczenie układu pokarmowego.
Jedzenie przetworzonej żywności oraz spożywanie fast foodów często prowadzą do choroby żołądka. Popularną obecnie dolegliwością jest również zapalenie błony śluzowej żołądka. Mimo rosnącej świadomości konsumentów na temat jakości spożywanych produktów nie jesteśmy w stanie zatrzymać postępujących schorzeń cywilizacyjnych. Jedynym wyjściem z sytuacji jest regularna diagnostyka i leczenie, które przywrócą Ci utracony komfort.
Gastrolog leczy schorzenia takie jak:
- choroba refluksowa przełyku
- autoimmunologiczne zapalenie trzustki
- choroby jelita grubego
- choroby przełyku
- marskość wątroby
- choroby trzustki
- choroby wątroby
- przewlekłe zapalenie trzustki
- choroby dwunastnicy
- żylaki dna żołądka
- choroby jelita cienkiego
- przewlekłe choroby jelit
Ponadto gastrolog zajmuje się także innymi chorobami układu pokarmowego. Przede wszystkim diagnozuje i leczy dolegliwości takie jak:
- choroba wrzodowa żołądka
- zespół jelita drażliwego
- zapalenie uchyłków jelita grubego
- nieswoiste choroby zapalne jelit
- zapalenie dróg żółciowych
Kiedy udać się do gastrologa?
Nie zwlekaj z wizytą u gastrologa, ponieważ może to mieć przykre konsekwencje. Twój dyskomfort nie tylko się pogłębi, ale także może uniemożliwić Ci codzienne funkcjonowanie. Nie lekceważ takich objawów jak:
- zgaga
- bóle brzucha
- mdłości
- wymioty
- zaburzenia przełykania
- gazy i wzdęcia
- odbijanie
- zaparcia
- ból przy defekacji
- nieprawidłowy wygląd oddawanego stolca
Jak wygląda wizyta u gastrologa?
Do gastrologa zwykle otrzymujesz skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Specjalista rozpoczyna badanie od wywiadu. Pyta o dolegliwości bólowe, częstotliwość wypróżnień, przyjmowane leki i dietę. Jeśli cierpisz na bóle brzucha lub żołądka, lekarz wykona badanie polegające na ucisku powłok brzusznych.
Gastrolog dostosuje leczenie do opisanych przez Ciebie objawów. Pierwsza wizyta u tego specjalisty może skończyć się jedynie zaleceniami zmiany diety. Lekarz może zwrócić uwagę na poszczególne produkty w Twoim jadłospisie. W przypadku kiedy okaże się, że cierpisz na Helicobacter pylori, gastrolog przepisze odpowiednie antybiotyki, a także inhibitory pompy protonowej. Stosuje się je w celu leczenia górnego odcinka układu pokarmowego, jak również w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Jakie badania zleca gastrolog?
Gastrolog może zlecić wykonanie (lub sam wykonać) takie badania jak:
- gastroskopia — to nic innego jak endoskopowe badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Specjalista umieszcza w Twoim przełyku endoskop. W naszym Centrum Medycznym wykonasz również gastroskopię bezstresową (przez nos). Endoskop jest zakończony specjalną kamerą, dzięki której można przesyłać do komputera obraz z wnętrza Twojego organizmu (gastroskopia umożliwia pobranie konkretnego wycinka i przekazanie go do badania histopatologicznego)
- kolonoskopia — jest metodą badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego (jelita grubego). To właśnie do niego (podobnie jak w przypadku gastroskopii) wprowadza się przyrząd diagnostyczny zakończony kamerką. Specjalista pobiera wycinki i przekazuje je do dalszej diagnostyki. W BetaMed wykonujemy to badanie z użyciem dwutlenku węgla, dzięki niemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu po badaniu
- polipektomia — jest to endoskopowe usuwanie polipów znajdujących się w jelicie grubym (usunięty materiał przekazuje się do dalszych badań)
- rektoskopia — badanie końcowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli odbytnicy i kanału odbytu
- USG jamy brzusznej — badanie to pokazuje stan wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy, pęcherza moczowego, jak również dużych naczyń krwionośnych (ultrasonografia pozwala ocenić wielkość i strukturę poszczególnych narządów, dzięki czemu można wykryć nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu)
- badanie biochemiczne krwi — badanie, które obejmuje analizę osocza krwi; na podstawie wyników lekarz ocenia poziom enzymów, hormonów, białek, elektrolitów i pierwiastków śladowych w organizmie
- badanie stolca
Gastrolog może zlecić również konsultację z dietetykiem lub proktologiem (w zależności od objawów). Jeśli dolegliwości są łagodne, często wystarcza zmiana diety i odpowiednio dobrane leki. W przypadku, kiedy choroba ma ostry przebieg, konieczne jest bardziej inwazyjne leczenie.