Rehabilitacja dla osób w każdym wieku

W Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie fizjoterapia jest prowadzona przez doświadczony i profesjonalny zespół fizjoterapeutów, a ich działania oparte są na obiektywnej weryfikacji skuteczności leczenia. Mając do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, możliwe jest uzyskanie wyników oczekiwanych przez pacjentów.

Dzięki kompleksowej ofercie placówka medyczna BetaMed jest w stanie pomóc pacjentom w każdym wieku.

W ofercie posiadamy trzy strefy rehabilitacji:

Nasi pacjenci mogą skorzystać także z dopasowanych do ich potrzeb pakietów rehabilitacyjnych .

Pakiety rehabilitacyjne są skierowane do osób, które:

  • przechodzą okres rekonwalescencji i chcą przyspieszyć swój powrót do pełnej sprawności po przebytym urazie
  • aktywnie uprawiają sport, regularnie biegają i chcą zadbać o swoją kondycje fizyczną
  • są przemęczone i poddane ciągłemu stresowi i szukają sposobu na skuteczną regenerację
  • są aktywnymi seniorami i szukają sposobu na relaks i odprężenie
  • zmagają się z cellulitem i chcą poprawić jędrność swojej skóry


Zadzwoń i umów wizytę:

☎️ 32 420 29 00
📱 519 308 200

Rehabilitacja fizjoterapeutyczna

Jeśli doświadczyłeś spadku formy, prowadzisz siedzący tryb życia lub doznałeś urazu, pomyśl o rehabilitacji medycznej. W naszym Centrum Medycznym BetaMed wykonujemy zabiegi fizjoterapeutyczne, które przywrócą Ci dawną sprawność. Nasi specjaliści z zakresu rehabilitacji leczniczej to doświadczeni fizjoterapeuci, nie musisz zatem obawiać się tego, że czeka Cię wiele wyczerpujących ćwiczeń, którym nie sprostasz.

Czym różni się fizjoterapia od rehabilitacji medycznej?

Rehabilitacja jest niezbędna, kiedy doszło do utraty sprawności fizycznej. Jednak jej pojęcie jest o wiele szersze. To właśnie owa rehabilitacja przywraca normalne funkcjonowanie w społeczeństwie (niezależnie od tego, czy doszło do urazu, czy została nadszarpnięta sfera psychiczna pacjenta). Z kolei fizjoterapia jest terminem, który wiąże się z leczeniem za pomocą różnych form oddziaływania na organizm człowieka. Mogą to być energie (mechaniczna, cieplna, świetlna), jak również ćwiczenia i praca manualna. Poprzez ćwiczenia, które wykonasz pod okiem naszego fizjoterapeuty, przywrócisz sobie utraconą sprawność fizyczną. Fizjoterapia sprawi, że pozbędziesz się bólu i dolegliwości, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie. Fizjoterapię głównie zaleca się w chorobach narządu ruchu, chociaż stosuje się ją także po to, aby poprawić ogólną wydolność organizmu.

Na czym polegają zabiegi fizjoterapeutyczne?

Fizjoterapia to jedna z dziedzin nauk medycznych, która pomaga eliminować ból, a także przyczynia się do zachowania dobrego stanu zdrowia. Dzięki fizjoterapii zwiększysz ruchomość stawów, wzmocnisz mięśnie, skorygujesz wady postawy (zarówno wady wrodzone, jak i nabyte), wpłyniesz na poprawę równowagi, wyrównasz nieprawidłowe napięcie mięśniowe i nerwowe.

Terapia manualna — skutecznie zmniejsza dolegliwości bólowe

Terapia manualna to doskonałe rozwiązanie dla każdego pacjenta, który cierpi na różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Pomaga w leczeniu schorzeń narządu ruchu zwłaszcza przy chorobach kręgosłupa i zwyrodnieniach stawów. To właśnie z terapii manualnej korzysta ortopedia, rehabilitacja, neurologia i reumatologia. Nasz fizjoterapeuta poprzez ucisk wybranych punktów na Twoim ciele dociera do bolesnych miejsc, przywracając równowagę mięśniową.

Terapia manualna sprawdzi się w stanach przeciążeniowych tkanek i stawów, jak również w stanach pooperacyjnych (jest nieoceniona, jeśli chodzi o rehabilitację ortopedyczną).

Masaż leczniczy

Polega on na głaskaniu, uciskaniu, ugniataniu i rolowaniu tkanek dotkniętych bólem. Dzięki masażowi leczniczemu zwiększa się przepływ krwi i związków odżywczych do obolałych miejsc, przez co osiąga się efekt leczniczy.

Kinezyterapia, czyli leczenie ruchem

Podstawą kinezyterapii są różnego rodzaju ćwiczenia — w odciążeniu, bierne, rozciągające, jak również rolowanie, trening medyczny i ćwiczenia z przyrządami. Do ćwiczeń niezbędne są wszelkiego rodzaju gumy, taśmy, odważniki, piłki czy berety. Kinezyterapia to ćwiczenia, które wykonasz pod okiem naszego specjalisty. Dostosuje on ich poziom i intensywność do Twojego wieku, możliwości ruchowych i konkretnego schorzenia.

Fizykoterapia

Fizykoterapia to szereg zabiegów, które uzupełniają fizjoterapię. Ma ona działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe (oddziałuje na trudno dostępne tkanki). Podczas zabiegów fizykoterapeutycznych wykorzystujemy pole magnetyczne, ultradźwięki, prąd elektryczny, fale elektromagnetyczne i uderzeniowe, światło, niską i wysoką temperaturę.

Kiedy warto zdecydować się na fizjoterapię?

Fizjoterapia wbrew pozorom, wcale nie jest przeznaczona wyłącznie dla sportowców. Wielu pacjentów, którzy cierpią także z powodu chorób wewnętrznych, decyduje się na tę formę leczenia. Kiedy fizjoterapia jest konieczna? Rekomendujemy również ją przy schorzeniach takich jak:

  • choroby neurologiczne (udar, stwardnienie rozsiane, Parkinson),
  • choroby układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego (ból pleców, zaburzenia związane z urazami kręgosłupa szyjnego, urazy sportowe, zapalenie stawów),
  • choroby układu sercowo-naczyniowego (przewlekłe choroby serca, rehabilitacja po zawale serca),
  • choroby układu oddechowego (mukowiscydoza, astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc).

Kiedy zaobserwujesz u siebie problemy z utrzymaniem równowagi lub zauważysz, że nie poruszasz się już tak sprawnie, jak kiedyś, zdecyduj się na rehabilitację w naszej placówce. Ból również jest wskazaniem do tego, aby rozpocząć fizjoterapię. Dzięki niej powrócisz do swoich dawnych aktywności i poprawisz komfort swojego życia.

Każdy pacjent, który zgłosi się do naszego Centrum Medycznego BetaMed jest traktowany indywidualnie — skupiamy się na jego schorzeniu, a także możliwościach ruchowych. Dostosowujemy je również do jego wieku.

Skorzystaj z naszej rehabilitacji fizjoterapeutycznej i przywróć sobie dawną sprawność. W naszej placówce dysponujemy 3 strefami rehabilitacji: fizjoterapii leczniczej, treningu i regeneracji. Dzięki ćwiczeniom, masażom i zabiegom wzmocnisz organizm, zregenerujesz siły i doskonale się zrelaksujesz.