Dyskopatia lędźwiowa – objawy, przyczyny, leczenie

kobieta z dyskopatią

Prowadzisz siedzący tryb życia, doznałeś urazu lub przeciążenia, a może cierpisz na otyłość? Odczuwasz promieniujący ból pleców w okolicy lędźwiowej? – Nie czekaj! Sprawdź! To może być dyskopatia lędźwiowa!

 

Jeśli dostrzegasz u siebie jakieś niepokojące objawy, umów się na wizytę
do naszego Lekarza Rehabilitacji w Centrum Medycznym BetaMed
☎  32 420 29 00 .

 

DYSKOPATIA LĘDŹWIOWA

Jest najczęściej spotykaną chorobą kręgosłupa. Jej przyczyną są patologie w obrębie krążka międzykręgowego, sąsiednich więzadeł, mięśni i ich przyczepów do układu szkieletowego. Po raz pierwszy pojawia się między 25. a 40. rokiem życia. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Bóle kręgosłupa lędźwiowego  są uciążliwe, ale przede wszystkim wymagają leczenia.

CO MOŻE SKUTECZNIE POMÓC:

  • ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem,
  • światłolecznictwo –lampa Sollux,
  • prądy TENS,
  • masaż częściowy.

CZYM SĄ ĆWICZENIA INDYWIDUALNE?

Polegają na indywidualnej pracy pomiędzy terapeutą i pacjentem, gdzie program rehabilitacji dostosowuje się do aktualnego stanu chorego. Terapeuta indywidualnie dobiera zarówno rodzaj ćwiczeń, ich intensywność, jak i tempo zamierzonego celu.

CZYM JEST LAMPA SOLLUX?

Urządzenie elektryczne, emitujące promieniowanie krótkie – wnikające głębiej w tkanki – widzialne białe, a także podczerwone.
Promieniowanie dociera do 3 cm w głąb tkanek, rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając ukrwienie, a także zmniejszając napięcie mięśni i ból.

CZYM SĄ PRĄDY TENS?

Inaczej elektrostymulacja prądem. Prądy TENS są to prądy średniej i wysokiej częstotliwości, które silnie działają przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest przede wszystkim na wygaszaniu bólu poprzez stymulację nerwów.

CZYM JEST MASAŻ CZĘŚCIOWY?

Jest zabiegiem fizykalnym, specjalistyczną metodą masażu wykonywanego ręcznie. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje również istniejące zmiany układu kostnego. Po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku.

LICZBA ZABIEGÓW:

10 zabiegów (10 dni).

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTARZANIA ZABIEGÓW:

W zależności od wielkości zmiany.

Jeśli dostrzegasz u siebie problem umów się na wizytę
w naszej
 Poradni rehabilitacyjnej w Centrum Medycznym BetaMed
☎  32 420 29 00 .