Aktywność fizyczna jest ważna – w każdym wieku!

gimnastyka dla seniorów

Regularna aktywność fizyczna ważna jest w każdym wieku ponieważ systematyczne ćwiczenia poprawiają nie tylko kondycję i samopoczucie, ale mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Zapraszamy do udziału w zajęciach „Aerobik dla Seniorów”.  Przeczytaj wywiad z naszą fizjoterapeutką – Marleną Bartosik, a dowiesz się dlaczego regularna dawka ruchu jest ważna dla naszego organizmu?

 

Rozmowa z Marleną Bartosik – fizjoterpautką BetaMed S.A., prowadzącą zajęcia Aerobik dla Seniorów

 

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Marlena Bartosik*, fizjoterapeutka BetaMed S.A. : Do udziału w zajęciach zapraszam każdego bez względu na wiek i kondycję. Ćwiczenia są tak skomponowane, by każda osoba bez względu na ograniczenia mogła wziąć w nich udział. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna na każdym etapie życia – poprawia naszą kondycję, wzmacnia i sprawia, że jesteśmy bardziej radośni na co dzień.

Jak wyglądają zajęcia Aerobik dla Seniorów?

Marlena Bartosik, fizjoterapeutka BetaMed S.A.: Zajęcia składają się z dwóch części. Rozpoczynają się rozgrzewką 15-20 minutową, zawierającą elementy fitness. Następnie przechodzimy do ćwiczeń właściwych – treningu obwodowego. Uczestnicy na każdej ze stacji wykonują określony zestaw ćwiczeń. Trening obwodowy ma za zadanie uruchomić wszystkie partie mięśniowe. W ćwiczeniach wykorzystujemy ciężar własnego ciała, nie stosujemy dodatkowych obciążeń. Dla urozmaicenia ćwiczeń stosujemy piłki i taśmy. Zajęcia kończymy stretchingiem – ćwiczeniami rozciągającymi, które uspokajają mięśnie i oddech.

Podczas zajęć nie jest istotna ilość powtórzeń ani czas wykonywania ćwiczenia, większą uwagę zwracamy na to, by ćwiczenie było wykonywane poprawnie.

Dlaczego warto dołączyć do grona ćwiczących?

Marlena Bartosik, fizjoterapeutka BetaMed S.A.: Regularny trening pozwala poprawić ogólne samopoczucie i wydolność. Wybieram ćwiczenia, które poprawiają koordynację, równowagę oraz stabilizację, co szczególnie istotne jest w przypadku osób starszych narażonych na upadki w wyniku zachwiania równowagi. Systematyczne ćwiczenia pozwolą wzmocnić mięśnie i układ kostny co zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy, a także poprawić kondycję – wydolność i wytrzymałość. Co równie ważne, aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, dlatego ludzie aktywni fizycznie mają lepszy humor.

Jak zachęciłabyś do udziału w zajęciach osoby, które się wahają?

Marlena Bartosik, fizjoterapeutka BetaMed S.A.: Po pierwsze nie ma się czego bać ponieważ każdy wykonuje ćwiczenia we własnym tempie. Jeśli, któregoś z ćwiczeń uczestnik nie jest w stanie wykonać, proponuję zamienne ćwiczenie. Na zajęciach panuje życzliwa atmosfera – dopingujemy się w wzajemnie i dużo śmiejemy. Serdecznie zapraszam!

*Marlena Bartosik – mgr fizjoterapii, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ambitna, stale poszerza swoją medyczną wiedzę. Uczestniczka kursów, min.: „Taping w rehabilitacji i sporcie”, szkolenia Kettlebells, kursu „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie”, „Stretching optymalny”. Ukończyła również szkolenie z zakresu kształtowania motorycznego z wykorzystaniem nowoczesnej koncepcji treningu funkcjonalnego. W BetaMed S.A. zajmuje się zabiegami fizykoterapeutycznymi, masażami, kinezyterapią, treningiem funkcjonalnym, prowadzi zajęcia „Aerobik dla Seniorów”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach „Aerobik dla Seniorów”
Najbliższe zajęcia odbędą się o godzinie 11:00 w następujących terminach:


19. 07.2017
9.08.2017
23.08.2017

Obowiązują zapisy osobiste bądź telefoniczne: ☎️ 32 420 29 00 ? 519 308 200

Dla członków Klubu Seniora BetaMed S.A. wstęp na zajęcia bezpłatny, pozostali uczestniczy uiszczają opłatę w wysokości 5 zł .

Prosimy na zajęcia zabrać ze sobą karimatę bądź ręcznik.

 

Spędź lato aktywnie w uśmiechniętym i energicznym towarzystwie! ☀???