Zespoły bólowe kręgosłupa – przyczyny, leczenie, rehabilitacja

Ból pleców rwa kulszowa

Doznałeś urazu, pracujesz fizycznie, a może przebywasz długotrwale w jednej pozycji? Odczuwasz ból i zawroty głowy, drętwienie kończyn, bóle krzyża, lędźwi lub okolicy piersiowej? Nie czekaj! Sprawdź! To mogą być zespoły bólowe kręgosłupa!

 

Jeśli dostrzegasz u siebie jakieś niepokojące objawy, umów się na wizytę
do naszego Lekarza Rodzinnego w Centrum Medycznym BetaMed
☎  32 420 29 00 .

 

Zespoły bólowe kręgosłupa

Należą do często występujących schorzeń, bardzo uciążliwych dla pacjenta. Główną przyczyną wywołującą zespoły bólowe kręgosłupa jest czynnik mechaniczny prowadzący do przeciążenia kręgosłupa oraz struktur anatomicznie i czynnościowo z nim połączonych. Przeciążenia te prowadzą również często do zwyrodnień.

Co może skutecznie pomóc

Masaż, wanna z hydromasażem, ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem.

Czym jest masaż?

Zabieg polegający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Pobudza produkcję endorfin wytwarzanych w ośrodkowym układzie nerwowym, działających zarówno przeciwbólowo, jak i antystresowo. Przyspiesza przepływ krwi i limfy oraz przemianę materii, dzięki czemu szkodliwe substancje wytworzone w mięśniach (np. kwas mlekowy powodujący tzw. zakwasy) łatwiej są usuwane z ciała.

Czym jest wanna z hydromasażem?

Rodzaj masażu wykonywanego za pomocą wody pod ciśnieniem i specjalnych dysz umieszczonych w wannie. Poprawia przede wszystkim krążenie i relaksuje.

Czym są ćwiczenia indywidualne?

Polegają na indywidualnej pracy pomiędzy terapeutą i pacjentem, gdzie program rehabilitacji dostosowuje się do aktualnego stanu chorego. Terapeuta indywidualnie dobiera zarówno rodzaj ćwiczeń, ich intensywność, jak i tempo zamierzonego celu.

Liczba zabiegów:

10 zabiegów (10 dni).

Częstotliwość powtarzania zabiegów

W zależności od wielkości zmiany.

 

Jeśli dostrzegasz u siebie problem umów się na wizytę
w naszej
 Poradni rehabilitacyjnej w Centrum Medycznym BetaMed
☎  32 420 29 00 .