Zespoły bólowe kręgosłupa – przyczyny, leczenie, rehabilitacja

Ból pleców rwa kulszowa

Doznałeś urazu, pracujesz fizycznie, a może przebywasz długotrwale w jednej pozycji? Odczuwasz ból i zawroty głowy, drętwienie kończyn, bóle krzyża, lędźwi lub okolicy piersiowej?

Nie czekaj! Sprawdź! To mogą być zespoły bólowe kręgosłupa!

 

ZESPOŁY BÓLOWE KRĘGOSŁUPA

Należą do często występujących schorzeń, bardzo uciążliwych dla pacjenta. Główną przyczyną wywołującą zespoły bólowe kręgosłupa jest czynnik mechaniczny prowadzący do przeciążenia kręgosłupa oraz struktur anatomicznie i czynnościowo z nim połączonych. Przeciążenia te prowadzą często do zwyrodnień.

CO MOŻE SKUTECZNIE POMÓC:
Masaż, wanna z hydromasażem, ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem.

CZYM JEST MASAŻ?
Zabieg polegający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Pobudza produkcję endorfin wytwarzanych w ośrodkowym układzie nerwowym, działających przeciwbólowo i antystresowo. Przyspiesza przepływ krwi i limfy oraz przemianę materii, dzięki czemu szkodliwe substancje wytworzone w mięśniach (np. kwas mlekowy powodujący tzw. zakwasy) łatwiej są usuwane z ciała.

CZYM JEST WANNA Z HYDROMASAŻEM?
Rodzaj masażu wykonywanego za pomocą wody pod ciśnieniem i specjalnych dysz umieszczonych w wannie. Poprawia krążenie i relaksuje.

CZYM SĄ ĆWICZENIA INDYWIDUALNE?
Polegają na indywidualnej pracy pomiędzy terapeutą i pacjentem, gdzie program rehabilitacji dostosowuje się do aktualnego stanu chorego. Terapeuta indywidualnie dobiera rodzaj ćwiczeń, ich intensywność i tempo zamierzonego celu.

LICZBA ZABIEGÓW:
10 zabiegów (10 dni).

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTARZANIA ZABIEGÓW:
W zależności od wielkości zmiany.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Zapytaj naszego rehabilitanta lub zadzwoń: ☎️ 32 420 29 00 ? 519 308 200