lekarz oglądający zdjęcie rentgenowskie
Program wczesnego wykrywania gruźlicy
24 czerwca 2019
Akademia Seniora – Bezpieczny senior
14 października 2019

Aerobik dla Seniorów

kobiety na areobiku dla seniorów

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach Aerobik dla Seniorów

 

Informujemy, że zajęcia planowo odbywają się co tydzień – ŚRODA o godz.11:00.

Obowiązują zapisy osobiste bądź telefoniczne:  797 012 790

Uczestnictwo w zajęciach areobiku jest płatne. Wejście jednorazowe (bez karnetu) kosztuje 5 zł. Istnieje również możliwość zakupu karnetu o wartości 15 zł, który upoważnia do skorzystania z 4 zajęć areobiku. W przypadku zakupu karnetu, klient korzysta z trzech zajęć płatnych – 1 wejście 5 zł, czwarte wejście gratis. Więcej szczegółowych informacji znajduję się w Regulaminie.

 

Prosimy na zajęcia zabrać ze sobą karimatę bądź ręcznik.

 

Spędź lato aktywnie w uśmiechniętym i energicznym towarzystwie! Zajęcia odbywają się przez całe wakacje!

 

Rozmowa z Sonią Leśniewską – fizjoterapeutką BetaMed S.A.:

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Sonia Leśniewska*, fizjoterapeutka BetaMed S.A. : Do udziału w zajęciach zapraszam każdego bez względu na wiek i kondycję. Ćwiczenia są tak skomponowane, by każda osoba bez względu na ograniczenia mogła wziąć w nich udział. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna na każdym etapie życia – poprawia naszą kondycję, wzmacnia i sprawia, że jesteśmy bardziej radośni na co dzień.

Jak wyglądają zajęcia Aerobik dla Seniorów?

Sonia Leśniewska, fizjoterapeutka BetaMed S.A.: Zajęcia składają się z dwóch części. Rozpoczynają się rozgrzewką 15-20 minutową, zawierającą elementy fitness. Następnie przechodzimy do ćwiczeń właściwych – treningu obwodowego. Uczestnicy na każdej ze stacji wykonują określony zestaw ćwiczeń. Trening obwodowy ma za zadnie uruchomić wszystkie partie mięśniowe. W ćwiczeniach wykorzystujemy ciężar własnego ciała, nie stosujemy dodatkowych obciążeń. Dla urozmaicenia ćwiczeń stosujemy piłki i taśmy. Zajęcia kończymy stretchingiem – ćwiczeniami rozciągającymi, które uspokajają mięśnie i oddech.

Podczas zajęć nie jest istotna ilość powtórzeń ani czas wykonywania ćwiczenia, większą uwagę zwracamy na to, by ćwiczenie było wykonywane poprawnie.

Dlaczego warto dołączyć do grona ćwiczących?

Sonia Leśniewska, fizjoterapeutka BetaMed S.A.: Regularny trening pozwala poprawić ogólne samopoczucie i wydolność. Wybieram ćwiczenia, które poprawiają koordynację, równowagę oraz stabilizację, co szczególnie istotne jest w przypadku osób starszych narażonych na upadki w wyniku zachwiania równowagi. Systematyczne ćwiczenia pozwolą wzmocnić mięśnie i układ kostny co zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy, poprawić kondycję – wydolność i wytrzymałość. Co równie ważne, aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. Ludzie aktywni fizycznie mają lepszy humor.

Jak zachęciłabyś do udziału w zajęciach osoby, które się wahają?

Sonia Leśniewska, fizjoterapeutka BetaMed S.A.: Po pierwsze nie ma się czego bać. Każdy wykonuje ćwiczenia we własnym tempie. Jeśli, któregoś z ćwiczeń uczestnik nie jest w stanie wykonać, proponuję zamienne ćwiczenie. Na zajęciach panuje życzliwa atmosfera – dopingujemy się w wzajemnie i dużo śmiejemy. Serdecznie zapraszam!

*Sonia Leśniewska – mgr fizjoterapii, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Stale uśmiechnięta, zaraża pozytywną energią i motywuje do działania. Ambitna, cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Dwukrotnie brała udział w międzynarodowych warsztatach „PhysioCouch” w Holandii. Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć ruchowych wzmacniających gorset mięśniowy kręgosłupa, co przekłada się na zadowolenie i wyraźną redukcję dolegliwości bólowych wśród uczestników.
W BetaMed S.A. na co dzień „naprawia” 🙂 pacjentów prowadząc indywidualnie dobrane ćwiczenia i wykonując zabiegi fizykoterapeutyczne oraz masaże.